logo ejcŠest dobře obsazených jedničkových dostihů, z toho 5 označených jako Listed, navíc doplněných atraktivní soutěží evropských žokejů - to je sobotní mítink v Conseq Parku ve Velké Chuchli - European Jockey's Cup 2015.

 
V šesti dostizích bude v sobotu rozděleno 4,09 miliónu korun, což je nejvíce v historii chuchelského závodiště. Doposud patřil primát derby mítinku z roku 2006, během něhož byly rozděleny rovné 4 milióny korun.

Mítink začne prvním z klání zařazených do European Jockey's Cupu - Leram European Jockey's Cup Fillies and Mares (L, 3+ kl., 1400 m, 550.000 Kč). Proti favorizované Dumnonii (Silver Frost) s Christianem Demurem, která se po třech nevítězných startech na distancích 2400 a 2000 metrů vrací na kratší, na nichž zaznamenala vítěznou sérii, nastoupí především v Maďarsku trénovaná sedmiletá Alfkona (Areion) s Václavem Janáčkem, která sice 1400 metrů absolvovala naposledy před dvěma lety a nyní běhá vesměs distance 1200 metrů, ale neměla by jí dělat větší problém. Naopak Cassie (Alexandsros), kterou povede Filip Minařík, se tímto startem vrací na trať, na níž získala svůj zatím největší úspěch - vítězství v Memoriálu Rudolfa Deyla.

Sázková nabídka:
Dumnonia - 2,2
Alfkona - 3,33
Cassie - 3,75
Money for Danny - 6
Kobi, Living Colors - 13
Dang Gia, Maruschka - 25
Hallingova - 35

Početně nejslabší pole má z pětice dostihů poháru Leram European Jockey's Cup Sprint (L, 3+, 1000 m, 550.000 Kč), v němž se střetne 7 sprinterů na v Chuchli netradiční kilometrové distanci. Právě na ní ale získal svůj letošní největší úspěch favorizovaný Mikesh, narozdíl od Hoppegartenu jej ale v Chuchli i na kilometru čeká jeden oblouk. Jeho blízkost startu je důvodem, proč se mnoho kilometrových dostihů v Chuchli neběhá, v poli 7 koní by se číslo boxu, z něhož budou jednotliví koně startovat, mělo hrát menší roli než při plně obsazeném dostihu. Největší Mikeshovou (v sedle bude Filip Minařík) soupeřkou by podle bookmakerů měla být Waka Laura (Windsor Knot) s ž. Murzabayevem, která nastupuje po dvouměsíční pauze. Kilometrová distance a první box zvyšují šance Prince Orpena (Orpen). Německý Eliot Carver (Linngari) disponuje GAG ve výši 73 kg, letos získal jedno vítězství ve Francii v Divonne-les-Bains, forma v posledních dvou startech ale není nijak oslnivá a na naše nejlepší sprintery by teoreticky stačit neměl. Naopak s velmi slušnými šancemi nastupuje nová akvizice sponzora mítinku stáje Leram Sindbad (Shamardal), který se v ČR představí poprvé.

Sázková nabídka:
Mikesh - 2,2
Waka Laura - 2,4
Sindbad - 3,5
So Easy - 8
Elliot Carver - 10
Prince Orpen - 12
Hello Hobby - 14

Hodně zajímavým dostihem by mohl být Leram European Jockey's Cup Middle (L, 3+, 1800 m, 550.000 Kč), ve kterém se na kratší distance vrací jarní suverén Aldar (New Approach), v jehož sedle bude ž. Murzabayev, aby změřil síly s vítězem Velké ceny Prahy Tamarind Cove (Galileo) (ž. Janáček). Do souboje nejlepších domácích tříletých mílařů má ale velké ambice zasáhnout německá Simplon (Rail Link) trenéra Pavla Vovčenka, v jejímž sedle bude ž. Minařík. Simplon, mající v Německu GAG 88 kg, běhala naposledy 6. září v Baden-Badenu, kde doběhla třetí v listed Escada Cupu na 1800.

Sázková nabídka:
Simplon - 2,25
Aldar - 3
Tamarind Cove - 4
Kathinka - 6
Hidden Flame - 8
King of Marmalade - 12
Rule the Waves, Ideal Approach - 20
Talar, Sapsiree - 25

Sestava, jež se před třemi týdny sešla ve Velké ceně českého turfu si v hodně podobné dá znovu dostaveníčko v Leram European Jockey's Cup Long (L, 3+, 2600 m, 550.000 Kč). Tehdy potvrdil svou mimořádnou třídu Meandre (Slickly)(ž. Murzabayev), který by i tentokrát měl hrát hlavní roli. Minule mu byl nejblíže Autor (Authorized) (ž. Rispoli) a Aztek (Moonjaz) (ž. Demuro), který si ale dostih odvodil a pokud někdo v sobotu udá poctivější tempo, může se poměr sil mezi těmito dvěma změnit. Ostřílení borci poprvé vážně prověří nejlepší tříleté na vytrvaleckých tratích - vítěze derby Touch of Geniuse (Galileo) (ž. Minařík) a vítěze Saint Leger Sanoka (Jape) (ž. Janáček).

Sázková nabídka:
Meandre - 1,6
Autor - 4
Aztek, Sanok - 6
Touch of Genius - 10
Amadeon, Donn Halling, Cheeky Chappie - 15
Lumiere Eternelle - 25 
 
Dotačně nejbohatším dostihem Jockey's Cupu je Leram European Jockey's Cup Million (L, 3+, 1400 m, 1,650.000 Kč), který sice nemá tak kvalitní obsazení jako dostih na 2600 metrů, alespoň z pohledu úspěchů jeho účastníků v blacktype dostizích, ale nabízí hodně pestrou a vyrovnanou sestavu. Poprvé se v ČR představí Phu Hai (Elusive City) (ž. Bachelot), mj. proti trochu překvapivému vítězi Svatováclavské ceny Dodybud (Soviet Star) (ž. Janáček) či suverénnímu vítězi Ceny Jezdectví Dashing Home (Dashing Blade), který ale v každém z posledních 3 startů našel přemožitele. Trenér Luka bude mít v dostihu kromě Phu Hai i Nine Ou Four (One Cool Cat), který rozhodně není bez šancí. K nejtřídovějším koním celého mítinku patří Chardonney Tcheque (One Cool Cat) (ž. Rispoli), který sice v posledních letech mívá silnější jaro než podzim, navíc 1400 metrů půjde poprvé od druhého místa v Memoriálu prof. Michala před 4 lety, ale ani jeho není radno podceňovat. Ze zahraničních účastníků se ukazuje nejlépe maďarský Silent Blessing (Diktat), patřící k nejlepším starším koním v Budapešti, před dvěma lety se několikrát představil v Bratislavě, kde mj. doběhl sedmý v Ceně Ministerstva podohospodárstva, a tak je srovnání maďarské formy trochu ošidné.
 
Sázková nabídka:
Phu Hai - 2,5
Nine Ou Four, Silent Blessing - 5
Dashing Home - 6
Glorioso - 7
Bright Sand, Sign of the Zodiac - 10
Lilydale - 20
Black Cool Cat - 30
Nyani Tomba - 40 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking