cena prezidenta 2016Opět před zaplněnou tribunou se dnes Conseq Park ve Velké Chuchli loučil s letošní sezónou. Vrcholem dne i závěrečným dostihem pražské sezóny byla 96. Mercedes-Benz Cena prezidenta (I.k., 3+, 3200 m, 400.000 Kč), v níž se o třetí triumf v řadě pokoušel vítěz posledních dvou ročníků Aztek (Moonjaz), který se po jistém vítězství v proutěnkách před 3 týdny znovu vrátil do rovin.


V ní se velmi působivým stylem prosadil v ČR debutující INTISARI (Intikhab), který se zpočátku držel ve středu pole, před posledním obloukem se posunul blíže čelu a v cílové rovince předvedl na měkké půdě akceleraci, díky které si záhy udělal rozhodující náskok a v cíli měl před soupeři náskok 4 3/4 délky. Druhé místo získal zcela vně finišující Icar (Halling), který pár metrů před cílem dostihl čtyřletou Santin (Bushranger), která celý dostih odvodila, místy s až pětidélkovým náskokem před ostatními. Čtvrtá skončila nejlepší z tříletků Williann (Tiger Cafe), tabuli uzavřel Aztek. Vítěz, připravovaný pro stáj Monte Negro Radkem Holčákem a výborně odjetý Jaroslavem Línkem, přišel do ČR z Irska, kde naposledy 10. září neuspěl v handicapu o 150.000 euro, ale ze zeleného ostrova, kde získal 3 vítězství, přišel s ratingem 101 liber.  

Už po desáté se v Chuchli konala Cena běloušů CK Martin Tour (II.k., 3+, 1600m, 100.000 Kč), která přilákala 10 zájemců. Navzdory nejvyšší váze v poli se prosadila tříletá VENILLIA (Rosensturm - Vinnah, Look Honey), kterou ani sedmikilová nevýhoda oproti Bukharimu (Dalakhani) nezastavila a s Kateřinou Hlubočkovou v sedle svedla s Bukharim krásný souboj, z něhož vyšla o hlavu lépe. Vítězka ze stáje a chovu společnosti Orling získala třetí vítězství z šesti startů a dosud nedoběhla horší než třetí (a to v klasické Jarní ceně klisen).

cena belousu
Třetí letošní vítězství bělky Venillie, foto Petr Nowicki

Posledním dostihem, Cenou společnosti Dibaq, výrobce značky Fitmin (III.k., 2, 1400 m, 60.000 Kč), se dnes v Chuchli uzavřel i letošní ročník Fitmin Cupu pro české odchovance. Tečku udělali tři zástupci loňského vítěze celého seriálu stáje DAR, z nichž Lemien dostih rozběhl, aby v cílové rovinky udeřila zvenčí jdoucí příhodně pojmenovaná FINÁLE (Midships - Fione, Rainbows for Life) a její stájová kolegyně Luxia (Midships) doběhla třetí. Mezi odchovankyně Rostislava Kopeckého se vklínila Golden Sarah (Durante Alighieri) stáje Rabbit Trhový Štěpánov, vítěze letošního ročníku celého seriálu.

FitminDobeh
Midshipsova dcera Finále vyhrála finále letošního Fitmin Cupu, foto Petr Nowicki

V sedle vítězné Finále byl žokej Murzabayev, který dnes naplno bodoval i s MUMBAI (Saddex - Macabea, Look Honey) Miroslava Piskly v Ceně Ústřední hudby Armády České republiky (hdcp IV.k., 3+, 1400 m, 40.000 Kč), čímž stáhl náskok dosud vedoucího muže jezdeckého šampionátu Jana Ráji na pouhý bod. Jana Ráju ale již zdolal v souboji o první honorovaný Středočeský šampionát žokejů Martin Tour Cup 2016, jehož výsledky byly dnes vyhlášeny v Chuchli a v němž se za vítězným Murzabayevem a druhým Rájou umístil na třetím místě Petr Foret.

Osmý start proměnila v Ceně společnosti Friendly Vouchers (hdcp III.k., 2400 m, 3+, 60.000 Kč) v první vítězství WANIKORO (Egerton - Werena, Falun) z chovu své trenérky Olivy Horové, dvakrát se dnes prosadili i koně z polského chovu, konkrétně letos podruhé vítězný OMBRELETTO (Dolico) v Ceně Střední školy dostihového sportu a jezdectví (hdcp IV.k., 3+, 1800 m, 40.000 Kč) a pětiletá JAMARI, dcera donedávna v českém chovu působícího Alaska River (Anabaa), která v Ceně Sherlog společnosti Secar Bohemia (III.k., 1400 m, 3+, 60.000 Kč) získala první letošní vítězství pro svou trenérku Barboru Schillovou.

Součástí dne, respektive jeho úvod, dnes obstaraly dobřě obsazené proutěnky Cena EŽ Praha, a.s. ve spolupráci s Českou televizí (pp II.k., 4+, 3300 m, 120.000 Kč), v nichž favorizovaného Chicaga (Montjeu) zadrženě zdolal čtyřletý PLAYSTARABAD (Look Honey - Playa Bonita, Astarabad), jeden ze dvou dnešních vítězů stáje Monte Negro a třetí dnešní vítěz, jemuž v žilách koluje krev Look Honeyho (Sadler's Wells). (miv)
     
Záznam České televize z dnešního mítinku
 
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net