most2Vrcholem druhého dostihového dne v Mostě je tradiční Cena Jezdectví. Jejím favoritem je minule v Chuchli  v Memoriálu J. Maška výtečný Nine ou Four. Trenér Ing. Václav Luka ale upozorňuje na to, že v kvalitně obsazeném dostihu jsou koně, kterým sedí zdejší dráha více.


"Po minule výborném výkonu v Praze asi být Nine ou Four favoritem Ceny Jezdectví musí, ale mostecká dráha je specifická a ne každému koni úplně svědčí. Nine ou Four byl v Mostě mj. dvakrát druhý a při tom se ukázalo, že zdejší dráha není pro něho úplně ideální. Určitě jsou v dostihu koně, kterým sedí mostecká dráha více. Nine o Four je v pořádku, takže pokud podá dobrý výkon a skončí do třetího místa, budu spokojený," říká trenér Luka a prozrazuje, že dalším startem úspěšného reprezentanta stáje Syndikát V3J bude účast na derby-mítinku.

V dostihu je také obhájce loňského prvenství Honzik (Orpen), který na sebe před dvěma týdny hlasitě upozornil soubojem s vítězným Chardonney Tchequem ve Velké květnové ceně. Jen půl délky za ním obsadil současné druhé místo se Zakhar Starem. Jedinou klisnou v poli je multišampionka Najinska (Areion), která ve Velké květnové doběhla více než tři délky za Honzikem a tentokrát nese vyšší hmotnost oproti několika soupeřům včetně Nine ou Four.

Poprvé se českému publiku představí tříletý hřebec stáje Ramzana Kadyrova Dashing Home (Dashing Blade). Ten sice ještě letos nestartoval, ale loni v Německu vyhrál svůj debut a na šestém místě skončil
5. září v dostihu grupy 3 Baden-Badener Zukunftsrennen na 1400 metrů. To byl jeho poslední start ve dvouleté sezóně. Stoupající výkonnost předvádí Samruk (Elusive City), který letos dvakrát neprohrál a deklasoval soupeře v Lysé nad Labem a poté i v Mostě Jednalo se sice o dostihy třetí a druhé kategorie, ale je třeba připomenout jeho loňské třetí místo z Ceny Jezdectví.

Nine ou four

FOTO: Nine ou Four se pod vedením Bauyrzhana Murzabayeva pokusí uspět i v hlavním sobotním dostihu v Mostě, Ceně společnosti Vršanská uhelná - Ceně Jezdectví o 135 tisíc korun 

Vstup do letošní sezóny se nevydařil Nyani Tombovi (Excellent Art), který ve Velké květnové ceně doběhl poslední, ale v Mostě startoval dosud čtyřikrát a pokaždé byl do čtvrtého místa. Podle posledních forem vypadá nejméně pravděpodobný úspěch v Ceně Jezdectví od druhého zástupce stáje DAR v dostihu, Majestic Powera (Silvano) a matadora startovního pole The Mole Catchera (Whipper), který letos zvítězil snadno ve trojkovém pražském dostihu a poté neuspěl v Longchamp.

Zajímavostí mosteckého mítinku je také skutečnost, že vzhledem k tomu, že se ve stejný den konají i dostihy v Pardubicích, se tu tentokrát neodběhne ani jeden překážkový dostih. Zajímavě je obsazený dvojkový handicap Cena společnosti Carbosped na 2000 metrů, kde se mj. utkají letošní vítězové Gloryland (Samum), tříletá Iwnianka (Tempelwächter), Nirgera (Egerton) a Illuminati (Scyris).

 První dostih bude odstartován ve 13:30 hodin.

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Vršanská uhelná - Cenu Jezdectví:
3:1 - Nine ou Four
3,5:1 - Samruk, Honzik, Dashing Home
6:1 - Najinska
8:1 - Majestic Power
10:1 - The Mole Catcher, Nyani Tomba
(mze)

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net