francie deylPo dvou letech je opět velký zájem o start špičkových klisen v prvním klasickém dostihu sezóny a tak by se mělo v neděli na trať 66. Jarní ceny klisen Alavis vydat maximální pole 16 koní. Po snadném úspěchu Francie v Memoriálu R. Deyla je nasnadě, že právě tato reprezentantka stáje Zeas Staré Hradiště je favoritkou. A "jednociferný" kurz na vítězství v klasickém dostihu má ještě dalších šest klisen.

Francie (Echo of Light) ovládla Memoriál R. Deyla až nečekaně snadno a na jejím štítě zůstala loňská šampionka Najinska (Areion) o 4 délky, která loni předváděla velkou bojovnost. Třetí v "Deyláku" doběhla další svěřenkyně Zdeno Koplíka Money For Danny (Azamour), které by mohlo prodloužení distance prospět, jako dvouletá startovala v Drážďanech v dostihu na 1900 metrů.

Druhou favoritkou dostihu je Navika (New Approach) stáje DS Pegas, která zatím nemá žádné zkušenosti z velkých dostihů. Loni vyhrála třetí kategorii o délku a další letos po boji o půl délky s další účastnicí dostihu Mary Yeats (Yats). Je otázkou, zda-li ji neporaženost v menších dostizích může stačit na prosazení se na dotovaná místa v klasickém dostihu. Úspěšný trenér Greg Wroblewski ale již v předsezónním rozhovoru nezastíral, že si od klisny slibuje a ta figuruje i na přihláškách do Českého derby.

V dostihu jsou i bývalé výborné dvouleté klisny z Němčic Sázava a Lužnice, které jako jedny z mála klisen na startu nemají zatím dostih v nohách. Slovenská zimní královna Sázava (Hurricane Run) v posledních třech startech neprohrála a zimní přípravu absolvovala pod vedením Heleny Blažkové, jejíž svěřenci potvrzují výbornou připravenost. Druhá ze Svatováclavské zimní královny Lužnice (Kalanisi) se připravuje ve Svinčicích pod vedením Michala Tajmra a start do sezóny má opožděný pro zranění karpu, kvůli kterému mohla pracovat jen lehce. První start v sezóně také čeká třetí z Ceny zimní královny Bajadéru (Bear King). 

Vítězce Svatováclavské zimní královny Miss Kruk (Soldier of Fortune) se nepovedl start v Memorálu R. Deyla, ale rozhodně ji nejde zatracovat. Podobně jako sestru Renny Storma Renessie (Stormy Jail), která se rozběhla čtvrtým místem v Bratislave v polovině dubna, kde nosila nejvyšší váhu v poli. Svěřenkyně Josef Váni Silk (Hernando) se poprvé prezentovala mezi elitou v "Deyláku", kde uzavřela doběh na tabuli a zanechala za sebou z dnešních účastnic kromě již zmíněné Miss Kruk i šestou z Ceny zimního favorita Cold As Ice (Solo Blanco) a Sky Arrow.

Svěřenkyně Václava Luky Alhaartca (Alhaarth) startovala v zimě a v předjaří ve Francii, kde se dvakrát umístila na pátém místě a její srovnání s elitou tuzemských klisen bude velmi zajímavé. Klisnu povede Theo Bachelot, který bývá často využíván bošovickým střediskem pro dostihy ve Francii. Další jeho zástupkyně Basic Bara (Aussie Rules) je zatím příslušnicí třetí kategorie. Na absenci jedné z klisen čeká Marushka (Medicean) se dvěma zkušenostmi z francouzských dostihů.

Sky Arrow (Hannouma) neměla loni špatnou kariéru, kromě vítězství doběhla ještě pátá v Listed Ceně BBAG v Bratislavě. Její již zmíněné vystoupení v Memoriálu R. Deyla bylo průměrné. Největší outsiderkou klasického dostihu je Trevilla (Fly to the Stars), třetí ze čtyřkového dostihu v Brně před dvěma týdny. (mze)
 

Sázkové kurzy Betino na 66. Jarní cenu
Alavis:
3,25:1 - Francie
3,5:1 - Navika
4:1 - Najinska
6:1 - Money For Danny
7:1 - Alhaartca
7,77:1 - Miss Kruk, Sázava
10:1 - Mary Yeats, Lužnice, Silk
14:1 - Renessie
16:1 - Basic Bara, Cold As Ice
20:1 - Marushka (pod čarou)
25:1 - Sky Arrow, Bajadera
36:1 - Trevilla

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net