IMG 7260-rabbitwellSvůj ohromný potenciál dnes v Prvomájové steeplechase GHC Genetics (I.k., 4200 m, 120.000 Kč) potvrdil osmiletý Rabbit Well. Valach stáje Rabbit Trhový Štěpánov, jehož kariéru výrazně kazí časté problémy na startu, dnes pod Janem Kratochvílem odstartoval naprosto bez problémů, v druhé části dostihu společně s Godeou odešli od soupeřů na vzdálenost několika délek a v závěru se odpouutal i od Godei a velmi lehce o 11 délek zvítězil. Druhá skončila Godea, jejíž náskok ve finiši stáhl na dvě délky třetí Basso.


Hlavnímu dostihu předcházela společná akce pořadatelů, kteří poděkovali bývalému prezidentu Ing. Václavu Lukovi za práci, kterou od roku 1997 v čele Jockey Clubu udělal, a předali mu obraz s jedním z jeho úspěšných koní.

Pro Václava Luku to nebyl jediný příjemný okamžik dne - hned úvodní dostih, handicap V. kategorie na 1300 metrů, lehce vyhrál čtyřletý valach Noddy (So Long Slew), reprezentující stáj ZZN Polabí - Luka.

IMG 7274 rabbit2
IMG 7356 prvomajova

Dvakrát se radovala i stáj Rabbit Trhový Štěpánov, jejíž Rabbit Librettist (Librettist) vyhrál závěrečné Proutěné překážky stáje Luka - www.trdelnik.com IV. kategorie o 30 tisíc korun. Zaujalo též vítězství pětileté Meduly (Rakti) stáje Englicovi a Kulhánkovi, která navzdory zaváhání na startu získala pěkným finišem nejlépe dotovaný rovinový dostih, Cenu Asociace soukromých zemědělců, trojku na 1700 metrů o 45 tisíc korun. Dostih byl ale vzápětí anulován pro neotevření startovního boxu jedné ze soupeřek, nicméně Medula dokázala vítězství zopakovat i v opakovaném dostihu na závěr dne.

Již druhé letošní vítězství si připsal devítiletý Duplo (Sorbie Tower) stáje Fairytale Racing, před šesti lety třetí v derby, který po úspěchu v Kolesách vyhrál i v Lysé dostih IV. kategorie.  Naopak z prvního životního vítězství se mohl radovat tříletý valach Quimby (königstiger) z DS Pegas, který jistě vyhrál rovinu IV. kategorie na 1600 metrů. Dobrou formu stáje potvrdil vedle Rabbit Wella i další svěřenec Josefa Váni Maltamo (Dashing Blade) vítězstvím ve steepelchase IV.k. na 3700 metrů.    

Záznam dostihového dne z ČT Sport.


        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net