LysaPrvní letošní dostihy na závodišti v Lysé nad Labem mají svůj tradiční termín a vrchol - Prvomájovou steeplechase, která bývá výborně obsazena a ani letošní ročník dostihu nebude výjimkou. Silnou dvojici vysílá na start trenér Popelka a ostře sledovaný určitě bude i občas zlobivý Rabbit Well.


Stanislav Popelka a majitel stáje Nýznerov vysílají na start obhájce vítězství z roku 2011 Ursana (Don Corleone), který v předloňské edici dostihu doběhl druhý za Sorosem.  Druhým svěřencem trenéra Popelky je loni v dostihu za Kamelií druhá Godea (Secret´n Classy), které se na zdejší dráze opravdu daří - v červenci tu doběhla druhá také v Memoriálu Evy Palyzové.

Vysokou výkonnost již několikrát prokázal Rabbit Well (Dream Well), který ale občas dokáže svůj realizační tým pozlobit nechutí odstartovat do dostihu a tak se mu snaží vybírat pokaždé jinou dráhu. V Lysé nad Labem startoval Rabbit Well naposledy před třičtvrtě rokem. 

Cim (Special Power) se vrací do Lysé po bezmála čtyřech letech. Tehdy tu vyhrál čtyřkový dostih, ale od té doby se propracoval až do dostihů první kategorie, loni se dokonce kvalfikoval do Velké pardubické. Na závodiště do Lysé přicestuje vůbec poprvé reprezentant EŽ Praha a.s. Makler (Jape), který má zkušenosti především z pardubického závodiště, kde na podzim obsadil čtvrté místo v Křišťálovém poháru pro proutěnkáře.

Své kvality již několikrát prezentoval také Frasini (Kahyasi) trenéra Vinklárka. V sezóně 2013 vyhrál tři dostihy, ale loni měl hodně smolnou sezónu, když nedokončil tři dostihy. Potěšil až čtvrtým místem ve Velké slušovické crosscountry. Zajímavým koněm je také stájový kolega Kasima Kindly Boy (Magnus), který podle slov svého trenéra Přemka Kejzlara ve výkonnosti za Kasimem nezaostává.

Počítat je nutno s Bassem (Be My Chief) Františka Holčáka, který poslední tři sezóny sbíral dotace v Itálii, ale v říjnu již vybojoval třetí místo v pardubické Stříbrné trofeji. Těžko čitelným koněm je nová posila stáje Lokotrans šestiletý Ribelino (Truth Or Dare), který si odbyde tuzemskou premiéru. V rodné Francii startoval na překážkách dvanáctkrát. Jednou zvítězil a šestkrát doběhl na tabuli. Běhal od 3400 metrů do 5000 metrů. Na trati pět kilometrů právě získal své jediné vítězství.  

Maiestas (Court Cave) se zatím v nejlepší společnosti nedokázal více prosadit. Druhá  z padrubické zimní královny v sezóně 2007 Dickinsona (Magnus) vůbec poprvé poměří síly s překážkáři v jedničkovém dostihu.

Dostihový program v Lysé nad Labem začíná v 13:25 hod a ze sedmi dostihů jsou čtyři rovinové. Nejzajímavějším mezi nimi je trojkový dostih na 1700 metrů, kde je favoritkou (3,5:1) Medula (Rakti) trenéra Germiče. Mezi její konkurenty patří například loňský dvojnásobný vítěz El Camino (Bertolini) nebo loni ve druhé kategorii čtyřikrát umístěný Asharon (Signe Divin), který bohužel musel sezónu předčasně ukončit před prázdninami. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Prvomájovou steeplechase:
2,5:1 - Ursan
3:1 - Rabbit Well
6:1 - Godea, Cim, Frasini
7:1 - Kindly Boy, Makler, Basso
8:1 - Ribelino
16:1 - Maiestas
50:1 - Dickinsona

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net