logo betinoVe dvanáctihlavém poli IV. kvalifikace na Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou za podpory AKČR není výrazný favorit a tak nepřekvapuje, že sázková spolednost Betino vidí nejvyšší shodné šance na vítězství hned u třech koní - Frasiniho, Amaragona a do Velké nepřihlášeného Silver Regenta.


Svěřenec Vladimíra Vinklárka Frasini (Kahyasi) letos oproti loňskému roku nezáří, ale jeho loňská série tří vítězství započala až v polovině srpna a tak by se s podzimem měly jeho výkony zvednout.  Amaragon (Rainbows for Life) stáje Dopa-Odložil první tři letošní dostihy nedokončil, ale poslední dva starty již doběhl na stupních vítězů. Zvlášť povzbudivý byl jeho srpnový start v Pardubicích, kde doběhl druhý, tři délky za famózní Orphee des Blins a zanechal za sebou řadu dobrých steeplerů.


Stájový kolega Tiumena Silver Regent (Silver Deputy) se zpočátku sezóny trochu hledal, ale při posledním vystoupení v Pardubicích už exceloval v Cross country Sixteen o 5 délek nad Marinusem a z dnešních soupeřů za sebou snadno zanechal Moulu, Cantridaru a dostih nedokončivší Amaragona a Al Jaze.


V posledních dvou ročnících Velké umístěný Valldemoso se letos potýká s nejasnými problémy pohybového aparátu a jeho letošní výkony jsou tím bohužel ovlivněny. V posledním startu ve Světlé Hoře nestačil o více než 10 délek na tréninkového kolegu Moulu. Ten je pětiletý a Velká je mu tedy zatím zapovězena, ale je velkým kandidátem Ceny Labe nebo Ceny Vltavy.

Nárůst formy je také vidět u zatím do Velké nepřihlášeného Al Jaze (Moonjaz), kterým je od závěru loňské sezóny svým realizačním týmem směřovaný do Pardubic.  Z pěti startů tu tři vyhrál, ale zatím se mu dařilo v dostizích nižších kategorií.

Zajímavým koněm je i zástupce BORS Břeclav a.s. King of Gracie (Chato), který loni zaujal třetími příčkami v kvalifikaci na Velku pardubickou a také Ceně Labe. Letos se vrátil do dostihového dění až v sprnu v pardubickém dostihu IV. kategorie, kde jako jeden z favoritů doběhl až osmý. Poslední kvalifikace na Velkou pardubickou tedy bude jeho teprve druhým letošním dostihem.


Sázkové kurzy Betino na IV. kvalifikaci na Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou za podpory AKČR:

Frasini, Amaragon, Silver Regent - 3,5:1

Moula, Valldemoso  - 5:1

Al Jaz, King of Gracie - 7:1

Cantridara, Imbir, Ready for Smile  - 10:1

Speranza - 12:1

Rubín - 20:1

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net