Holcak Frantisek2V Pardubicích sice svěřenci Františka Holčáka nedobíhali mezi nejlepšími, ale velkokarlovický trenér může být spokojený hned s prvním startem svých překážkářů v zahraničí. Oba zástupci stáje Magog byli v Meranu za peníze a Basso dokonce získal první výhru.

O tomto víkendu budou v centru pozornosti rovinoví koně a trenér Holčák bude mít své svěřence na dvou frontách, tedy na Turf-Gala v Bratislavě a v Praze, kde důležitý úkol čeká na tříletého Always on Sunday v prověrce na derby, Velké červnové ceně.

Nejprve bych se ráda vrátila k nedělnímu Meranu. Myslím, že starty vašich dvou svěřenců dopadli na výbornou…

Ano, vzhledem k tomu, že nastupovali proti rozběhaným soupeřům, bylo to milé překvapení. Dostihy jim sedly, a paní majitelka byla spokojená. Chce se svými koňmi běhat jen v Itálii, takže bychom se tam s oběma měli asi za měsíc vrátit.

Do Velké červnové ceny vysíláte zatím utajeného koně. Reprezentant stáje Monte Negro Always of Sunday snadno vyhrál v Bratislavě, ale na české dráze se objeví vůbec poprvé. Co od něho očekáváte?

Do Prahy bychom si rádi jeli pro slušné umístění a je také důležité, aby si ho osahal Milan Zatloukal a našel v něm koně do derby, pokud jim to bude spolu pasovat. Always ještě není připravený na sto procent, do derby zbývá ještě měsíc a pracujeme na tom, aby právě pro něj byl v té vrcholné formě. V Bratislavě běžel dobrý dostih, pracuje dobře, a vytrvalý by být měl.

Za posledních deset let jste ze všech trenérů účastnících se Turf-Gala vydělal majitelům vámi připravovaných koní nejvíce peněz. V neděli bude vaše tréninkové středisko posílat do Bratislavy do významných dostihů čtyři koně. Navážou na své předchůdce?

V dřívějších časech bylo na Turf-Gala jednodušší uspět, kvalita koní se neustále zvyšuje a pole jsou velká. Ale přesto doufám, že naši koně předvedou dobré výsledky. Stinger loni čtyřikrát vyhrál, takže v podstatě musí běhat velké dostihy a pan majitel si to i přeje. All the Evil měl letos smůlu, v dostihu byl naražený na hrazení a měl menší problém, ale už je v pořádku a dobře pracuje. Havlík si s ním rozumí a věřím, že podá dobrý výkon. Ve Starohájském kritériu máme dva tříleté koně, Mister Aviationa a Hot Favorite, a myslím, že mají oba na to být na tabuli. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking