Netolice gejzirDnes se v Netolicích uskutečnil každoroční dostihový mítink, za kterým již léta stojí bývalý trenér Karel Kučera. Vrcholem mítinku byla taktéž tradiční Steeplechase cross country Velká cena Galopp News - Velká cena Netolic (III.k., 4100 m, 80.000 Kč) v níž po boji o krk před Wotanem (Nathaniel) obhájil loňské vítězství třináctiletý valach GEJZÍR (Generous).


Žokejem Marcelem Novákem vedený Gejzír trenéra i majitele Vladimíra Vinklárka v Netolicích letos debutoval, ale jeho již 15. překážkové vítězství jen posunulo k hranici 2 miliónů kariérního zisku, k níž mu chybí už jen necelých 5 tisíc korun.

Čtveřici rovinových dostihů si rozdělili  dva aktuálně nejúspěšnější trenéři průběžného šampionátu Allan Petrlík a Helena Vocásková, kteří oba odjížděli z jižních Čech se dvěma novými čárkami v šampionátu trenérů. Prvně jmenovaný úspěšně připravil čtyřletého GOLDENTONA (Egerton - Golden Sound, Lujain) ke čtvrtému životnímu vítězství v úvodním Handicapu Šindelář spedition s.r.o. (IV.k., 1600 m, 30.000 Kč) navzdory 66 kilogramům na hřbetě a averzí ke startovacím boxům trpící předloňskou zimní královnu DARK ABSOLU (Pouvoir Absolu - Rabbit Dark Angel, Dark Angel), která taktéž mocně zatížená uspěla v Ceně města Netolic (III.k., 3+, 1200 m, 45.000 Kč). Oba vítězové ze stáje Rabbit Trhový Štěpánov reprezentují chov svého majitele.   

NN20 goldenton
NN20 darkabsolu

Helena Vocásková, směřující k dalšímu šampiónskému titulu, dnes uspěla s podruhé startujícím SAMSON MOONEM (Moonjaz - Saxana, Astronomer Royal) z chovu Hany Horčičkové, který po třetím místě v pardubickém bumpera na 2800 metrů dnes lehce o 5 délek vyhrál mílovou Cenu Envisan - Gem a.s. - Prostor Design s.r.o. (IV.k., 3,  1600 m, 30.000 Kč) a sedmiletou NAZMOU (Approve - Kolaliya, Kahyasi), která velmi lehce vyhrála Cenu zemědělské a lesnické služby Liška Albrechtice (IV.k., 3000 m, 30.000 Kč). V sedlech obou vítězů byl Beysim Ferhanov, oblečený do bílozelených barev stáje 3 hearts.   

Vedle hlavního dostihu připravily Netolice ještě další dva překážkové dostihy. Ve Steeplechase Ekos Netolice v.o.s., František Kocár, Sviták s.r.o., Nováček a spol (stch V.k., 3200 m, 30.000 Kč) se po boji se Surikatou (Suestado) prosadil sedmiletý valach FABRYAN (Ryan - Fabriana. Security Risk) a v závěrečné Steeplechase BPA sport marketing a.s. (stch V.k., 3600 m, 30.000 Kč) po diskvalifikaci prvních dvou v cíli kvůli nedodržení kurzu spadlo vítězství do klína pětiletému dosud nezvítězivšímu SPEEDEROVI (Pouvoir Absolu - Stázka, Majáles). (miv)   

NN20 fabryan
NN20 speeder
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net