chuchle4Nejdelší tuzemský dostih přes proutěné překážky, 8. Zlatý pohár Elektrizace Železnic Praha, a.s., podle očekávání ovládl desetinový favorit Gejzir stáje DS Pegas s ž. Thomasem Boyerem v novém rekordu dostihu. Francouzský jezdec měl úspěšný víkend, protože včera zvítězil i v hlavním dostihu ve Wroclawi. Dostihový den se také nesl ve znamení jezdeckého hattricku ž. Bauyrzhana Murzabayeva, který se tak dostal do čela šampionátu profesionálních jezdců na rovině. A dalším potvrzením výborné stájové formy Rabbitu Trhový Štěpánov byla po včerejším úspěchu v hlavním dostihu v Lysé i dvě dnešní vítězství.


Svěřenec Grega Wroblewskiho Gejzir (Generous) se věnuje překážkám od sezóny 2011 a na tuzemských drahách prohrál jen se dvěma koňmi - ve své první sezóně ve Stříbrné trofeji s All About Samem, poté dva roky nenašel přemožitele, a až letos ho dvakrát porazil Brog Deas, který včera v Meranu dokumentoval, jak velkého formátu je koněm. Po zhodnocení těchto indicií bylo jasné, že pokud se nestane něco nepředvídatelného, tak by Gejzir v 8. Zlatém poháru Elektrizace železnic Praha, a.s. neměl prohrát.

Leaderem úvodní části dostihu se stal Dekolt (Sorbie Tower) s Dušanem Andrésem, který nastolil solidní tempo, ale posledních půl kola patřilo trojici z okruhu šancových koní - Barateovi (Barathea), Gejzirovi a také slovenskému So Fantastic (Fantastic Light). Před poslední překážkou byl ve vedení Gejzir, a i když v závěru ještě finišoval So Fantastic s Jaroslavem Břečkou, Gejzir své jubilejní desáté vítězství na překážkách získal o více než dvě délky v nejrychlejším čase dostihu - 4:59,55. Nezklamal ani nejmladší kůň v poli Barateus, který doběhl třetí a má vše ještě před sebou, podobně jako čtvrtý, a o rok starší, Zeus (Scater), který se také neustále lepší. Tabulový doběh uzavřela Greek Wedding (Arch), která byla největší outsiderkou v poli (26:1). Pochvalu zaslouží i ž. Vendula Korečková, která v sedle Brisk Moose (Galileo) výborně zaskočila za zraněného Josefa Sovku, když při svém teprve čtvrtém životním startu na překážkách zamířila nečekaně do jedničkového dostihu.

Jezdeckou osobností mítinku byl Bauyrzhan Murzabayev, který vyhrál třikrát. Dvouleté svěřenkyni trenéra  Hlavenky Just Mambo (Thewayyouare) dopomohl v Ceně Swing, a.s. nejen k vítězství nad Kalanisií (Kalanisi), ale také i k zisku bonusu Racing Postu  5000 liber. Výbornou úroveň měl další dostih dvouletých koní, Cena společnosti SOM Velký Osek, spol. s r.o. Desetinového favorita Aldzarba (Duke of Marmalade) v něm dokázal o půlky délky porazit Rabbit Mountnelson (Mount Nelson), který se ocitl poměrně brzy ve vedení a přesto dokázal docílit svého již druhého vítězství. Třetí místo patřilo další zástupkyni bílozelených barev stáje Rabbit Trhový Štěpánov Golden Irene (Look Honey), která debutovala a byla v cíli za svým ostřílenějším stájovým kolegou jen o necelé dvě délky. V sedle působivého vítěze byl Tomáš Lukášek, který zvítězil dvakrát.

Rabbit Mountnelsona samozřejmě trénuje Allan Petrlík, ale daří se i trenérovi Petr Juránkovi, který připravuje především překážkové koně Rabbitu. Včera sice uspěl s Rabbitem Thomasem v hlavním rovinovém dostihu v Lysé nad Labem, ale dnes odpoledne prostřednictvím Rabbita Verglase (Verglas) a Vladimíra Vernera v Ceně společnosti Českomoravská železniční opravna, spol. s.r o., slavil již třetí letošní překážkové vítězství. Trenér Juránek tak má letos výbornou bilanci -  4 vítězství ze 16 startů.

Za zaznamenání stojí také třetí letošní vítězství Echo Rulese (Aussie Rules) stáje Ck Martin Tour ve trojkové Ceně společnosti SUDOP Brno, spol. s r.o. Jiří Chaloupka tak slavil své letošní již 21. jezdecké vítězství a v trenérském šampionátu má čtyři vítězství. (mze) 

  

  

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking