zanrovka2Již tradičně v tomto období nepatří vrchol nedělního pražského programu velkému testu pro rovinové koně, ale jedničkovému dostihu přes proutěné překážky. Zlatý pohár Elektrizace želecnic Praha a.s. je výborně obsazen. Loni vítězného Sokola kopíruje v pozici vysokého favorita další reprezentant DS Pegas, Gejzir s Thomasem Boyerem.


Svěřenec trenéra Wroblewskiho Gejzir letos vítězí nebo dobíhá druhý. Kromě vítězství v karlovarském Poháru Josefa Váni se neztratil ani ve Francii, kde před pěti týdny doběhl druhý v proutěnkách na 3800 metrů. Je tedy poprávu koněm první volby v hlavním dostihu.

Nejmladším koněm ve startovním poli je čtyřletý Barateus (Barathea), letošní trojnásobný vítěz na překážkách, který si minule odskočil do rovinového dostihu a skončil s vysokou hmotností druhý. Další kůň v poli oplývající rovinovou třídou Brisk Moos (Galileo) má zatím zkušenosti jen ze dvou proutěnkářských dostihů, z nichž ten poslední v Lysé vyhrál, jednalo se ale o dostih čtvrté kategorie.

Nikan (Scater) si již ve steeplechase vydobyl uznání, ale ještě loni doběhl třetí v Křišťálovém poháru, takže i on může atakovat nejvyšší příčky. A to samé platí i o dalším koni s bývalou vysokou rovinovou třdou Tarovi (Jape), který v loňské edici dostihu byl druhý. Úplně podceňována by neměla být další bývalá rovinová hvězda Greek Wedding (Arch), které vždy na podzim stoupala forma. Letos se pokaždé umístila na překážkách, i když v nižších kategoriích. 

Výbornou sezónu má letos Dekolt (Sorbie Tower), který dvakrát zvítězil v Pardubicích. A daří se i slovenskému So Fantastic (Fantastic Light), snadnému vítězi z Pardubice z července.

Cheri Honey (Look Honey) se letos vrátil na roviny a dominoval s nízkou hmotností v Karlovarské dvojnásobné míli. Loni dokázal dostih přes proutěné překážky vyhrát, otázkou je, jak se zařadí mezi špičku proutěnkářů. To samé platí i o Maklerovi (Jape) a Zeusovi (Scater).

V centru pozornosti budou v neděli v Chuchli také dvouletí koně, kterým jsou vyhrazeny dva dostihy. Ti lepší se utkají v Ceně společnosti SOM Velký Osek, spol. s r.o. Proti třema debutantům a v jednom startu neumístěné Nursie (Mamool) nastoupí tři vítězové - Rabbit Mountnelson (Mount Nelson), Kalypso of Gracie (Pop Rock) a Aldzarb (Duke of Marmalade). (mze)

Sázkové kurzy Betino na 8. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, a.s.:
1,55:1 - Gejzir
4:1 - Barateus
7:1 - Nikan
7,77:1 - Taro
8:1 - So Fantastic, Dekolt
9:1 - Zeus
11:1 - Brisk Moos, Cheri Honey
13:1 - Makler
14:1 - Greek Wedding 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking