ChuchleZimní dostihová přestávka je u konce a zítra ve 14 hodin startuje v pražském Conseq Parku dostihová sezóna 2017.  Mezi osmi dostihy je na programu především 90. ročník Bettino Gomba handicapu o 135.000 Kč. Polovinu startovního pole tvoří klisny a jejich šance na vítězství jsou nemalé. I když vítězka Svatováclavské ceny Anitschka ponese daleko nejvyšší hmotnost v poli 61,5 kg.


Reprezentantka stáje Joly Anitschka (Arcano) bude pod vedením ž. Jana Ráji usilovat o třetí vítězství v řadě. Její váha se zdá být vysoká, ale se stejnou zátěží si už poradila se soupeři při svém srpnovém vítězství a mohla by se tedy stát pět let po Merbele další vítězkou Gomba handicapu. Velmi kvalitní klisnou je také Efily (Slickly), loni dvakrát triumfující ve velkých bratislavských dostizích  a umístěná v řadě dalších. Před rokem dokázala být v dubnu o kousek druhá v Memoriálu R. Deyla s hmotností 59 kg. Ze Slovenska přijede dobře známá Living Colors (Look Honey), které se loni až tak nedařilo, ale obsadila druhé místo za Efily na Turf-Gala.

Další klisnou je poctivá Kobi (Toylsome), která na trati 1200 metrů nestartovala už čtyři roky, ale ponese jen 51 kilogramy. Mezi hřebci a valachy by mohl být nebezpečný reprezentant stáje TVD a.s. Master of Gold (Gold Away). I u něho dochází ke zkrácení tratě - jeho loňská dvě prvenství se dodehrávala na 1800 metrů.  Do sedla Master of Golda byl angažovaný polský šampion Szczepan Mazur. Trať dostihu je parketou pro Hello Hobby (Intense Focus), Echo Rulese (Aussie Rules) i Akbulata (Invincible Spirit). Svěřenec Arslangireje Šavujeva přinese zajímavé srovnání, protože převážně dosud běhal ve Francii, i když u nás mj. byl pátý ve Velké jarní ceně. Bude mít v sedle Martinu Havelkovou a ponese jen 52 kg.

Satra Anitschkahlava
Svěřenkyně trenéra Tomáše Šatry Anitschka se pokusí v neděli získat druhé jedničkové vítězství (foto: Petr Nowicki)

V centru pozornosti také budou tříletí koně, pro které byly vyhrazeny tři dostihy. V úvodní Ceně Velké Chuchle na 1800 metrů je několik koní s klasickými ambicemi - účastník Gerschova memoriálu Nagano Gold (Sixties Icon), kterého nově připravuje trenér Wroblewski, dále Silver Ball (Rio de la Plata) nebo  Luxia (Midships). V mílové Ceně Autodopravy František Vlk je tucet startujících koní mezi kterými původem vyniká zástupce stáje Marcelewo Palazzo Corsini. Má opravdu má hvězdné rodiče - kultovního Galilea a australskou šampionku Melito (Redoute´s Choice), mj. vítězku dvou grupa 1 dostihů. Zajímaví jsou i další dva debutanti - Kris Rock (Pop Rock) je polobratrem derbystky Krasavy (Moonjaz) a Conan (Bully Pulpit) zase prvním potomkem šampionky Corcovady (Captain Rio).

Sprintérskou Cenu "s lítačkou na dostihy" vybojuje sedm koní. Darien (Blue Coral) loni zvítězil v dostihu Fitmin Cupu, zatímco svěřenec Ing. Kubovičové Chilli Chocolate (Falco) se loni zúčastnil Karpatské ceny a dá se u něho předpokládat větší progres. Velmi dobře vypadá před sezónou Fifinka (Arcano), která má přihlášky pro slovenské klasické dostihy klisen.

Pořadatel připravil pro návštěvníky samozřejmě i bohatý doprovodný program. Ti se mohou mj. těšit na vystoupení Pražských mažoretek nebo Stanice biologické ochrany letiště Praha-Kbely, která předvede osm dravců. 

Sázkové kurzy Betino na 90. Bettino Gomba handicapu:
3,5:1 - Anitschka
4:1 - Efily
5:1 - Kobi, Living Colors
6:1 - Echo Rules
8:1 - Hello Hobby
8,5:1 - Akbulat
10:1 - Master of Gold
(mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net