aztekZa nedělní vítězství ve Velké ceně českého turfu přidal handicaper tříletému Aztekovi (Moonjaz) 3,5 kilogramu, čímž se hodnocení ryzáka Stáje Englicovi dostalo na známku 97 kg, nejvyšší, jaké tříletek u nás má.


Aztek o 2,5 kg přeskočil dosavadního vládce tříletého ročníku, dvojnásobného klasického vítěze Cheeky Chappie (High Chaparral), který sice Azteka naposledy v Saint Leger porazil, ale handicaper u Azteka ocenil jeho výkon proti starším vytrvalcům v čele s listed umístěným Donnem Hallingem. Třetím nejlépe hodnoceným tříletkem je Levis Mistral (Medicean) s 93,5 kg následovaný Simply Ozzy (Aussie Rules) s 93 kg. O půl kilogramu méně má Najinska (Areion), která je nejlépe hodnocenou tříletou klisnou.

Aztekovo hodnocení by stačilo i na třetí místo mezi staršími koňmi, neboť lepší známku než on mají v průběžném handicapu jen Autor (Authorized) a Trip To Rhodos (Rail Link), kterým dal handicaper rovných 100 kilogramů. Za nimi následuje Mikesh (Majestic Missile) s 96,5 kg a nedělní vítěz Limario (Areion), kterému handicaper nadělil 95 kg.
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking