Savujev ArslangirejVítězství Limaria ve Velké ceně Prahy nakonec bylo přípravou na mnohem větší dostih. Jak nám totiž trenér Šavujev prozradil, s majitelem panem Bukhtoyarovem se dohodli na tom, že bude hřebec startovat v grupovém dostihu v rámci Arc-mítinku. A úspěšného trenéra jsme se zeptali i na víkendové dostihy, kterých se jeho svěřenci zúčastní.


"S majitelem jsme se domluvili, že bude Limario dohlášený do dostihu grupy 2 na 1600 metrů na mítinku s Cenou vítězného oblouku. Přihlášku do Paříže má i My Catch, do dostihu na 1400 metrů, ale u něj se rozhodneme až po Svatováclavské ceně," prozrazuje Arslangirej Šavujev. "Koně přišli v květnu a byli rozlámaní, pracovali v Dubaji na stroji. My Catch je teprve tříletý a už toho hodně zažil. Než přijel k nám, neměl žádný odpočinek, celý rok utíkal. Startoval jako dvouletý a ještě mu vlastně ani nebyly tři roky a už běžel v Dubaji dostih grupy jedna."  

Pozornot týmu okolo trenéra Šavujeva bude o víkendu zaměstnávat nejen My Catch, ale i dvouletí koně, kteří se zúčastní důležitých testů v Praze a v Karlových Varech. Ve Svatováclavské zimní královně to budou klisny Energy Store (Selkikr) a Amga River(Dylan Thomas), zatímco trojice hřebců Aldar (New Approach), Ski Marathon (Danehill Dancer) a Aldzarb (Duke of Marmalade) zachránila 78. Arquana Gerschův Memoriál, kde poběží jen pětice koní. "Také nechápu, kde ti dvouletí koně jsou, počítal jsem s tím, že v Gerschově memoriálu bude tak osm koní. Z našich koní čekám nejvíce od Aldara, ten je z nich nejranější. U ostatních mám větší očekávání pro příští rok, měli by to být spíše koně na tříletou sezónu, nejsou ještě dozrálí." (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net