BrnoBrněnské závodiště se rozloučí s letošní dostihovou sezónou v sobotu vesměs zajímavě obsazenými dostihy. Hlavní pozornost bude poutat 7. ročník Podzimní brněnské steeplechase a v rovinové části programu Podzimní moravská míle. Začátek prvního dostihu je ve 14. hodin.


Svěřenec trenéra Popelky Larizano (Jape) loni skončil v Podzimní brněnské steeplechase - Poháru Primátora statutárního města Brna na 4100 metrů druhý za polskou Bambinou a letos je na té nejlepší cestě připsat si v tomto hlavním dostihu prvenství, byť se vrací na dráhu po více než pětiměsíční odmlce. V posledních dvou startech v říjnu ve Slušovicích a v dubnu právě na brněnské dráze nenašel přemožitele. 

Frasini (Kahyasi) má zkušenosti z jedničkových překážkových dostihů a v posledních dvou startech v Pardubicích skončil pátý resp. šestý ve dvojkové společnosti. Koncem července zabodoval na pardubické dráze svěřenec Radka Holčáka Songster (Montjeu), který v dostihu třetí kategorie na 4000 metrů porazil Tarase a Taranta. Zajímavým koněm je také Zadar (Jape), který v sezónách 2007 - 2012 zvítězil na brněnské dráze v šesti steeplechase, ale zřejmě se na něm již přojevuje věk. Jedenáctiletý valach nyní už sbírá na menších drahách jen umístění. 

Zadar ale nejstarším koněm v poli Podzimní brněnské steeplechase není, je jím o dva roky starší polokrevník Tomis. Loňský účastník Velké pardubické (měl v ní pád) letos zabojoval zejména ve Světlé Hoře, kde ho v dostihu druhé třídy porazil jen Catch Life, takže i ve 13 letech může předvést atak na medailová místa. Jediná klisna v poli Regine (Oscar) se na brněnskou dráhu podívá poprvé, a ani ona by neměla odejít bez honorovaného výsledku, podobně jako vítěz Velké ceny Netolic Mauglí (Magnus).

Portengo (Proclamation), Rabbit King´s Best (King´s Best) a teprve potřetí na překážkách startující Stager (Mill Pond) nekandidují na tabulová místa.

Vrcholem rovinového programu v Brně je Podzimní moravská míle - Cena společnosti LUCIS, s.r.o. První tři z loňského ročníku ve startovním poli chybí a tak vzpomínkou na loňský dostih je čtvrtý Longmus (Magnus), který spolehlivě končí na tabulových místech. Favority je ale třeba hledat mezi dvojicí Gloushek (Dubawi) a Tozan. Prvně jmenovaný byl v lepší formě v první polovině sezóny - po  vítězství a umístění ho realizační tým nasměroval na bratislavský Zlatý pohár, kde doběhl předposlední. Tozan (Great Journey) se také letos v bratislavských jedničkách neuplatnil, ale v nižších kategoriích získal několik umístění.

Na tabulová místa patří El Camino (Bertolini). Překvapit by mohly méně zatížené Princezna Arabela (Forever Bond) a Ulitta (Ray of Light). Vait a Sagrado (Fly to the Stars) v tréninku Iwony Wroblewske nevyhlížejí nebezpečně. Polský čtyřletek má totiž letos na svém kontě jeden neúspěšný start na proutěných překážkách. (mze)

Sázkové kurzy Betina na Podzimní brněnskou steeplechase - Pohár Primátora statutárního města Brna:
2,5 - Larizano
3,5 - Songster
5:1 - Frasini, Virval
6:1 - Maugli, Regine
7:1 - Tomis, Zadar
10:1 - Rabbit King´s Best, Portengo
16:1 - Stager

Sázkové kurzy Betina na Podzimní brněnskou steeplechase:
1,8:1 - Gloushek
2,4:1 - Tozan
5:1 - El Camino, Longmus
10:1 - Sagrado, Ulitta, Princezna Arabela
12:1 - Vait
16:1 - Ravienna 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net