karlovy varyLoučení s letošní karlovarskou dostihovou sezónou, která přinesla šest mítinků, obstará v sobotu Svatováclavská zimní královna pod záštitou JCČR určená špičkovým juniorkám, a dalších šest dostihů. Společným jmenovatelem mítinku je nižší počet startujících, ve třech dostizích totiž poběží jen pětice koní.


Z první desítky dvouletých klisen v průběžném handicapu startují ve Svatováclavské zimní královně jen třetí Luxana a desátá Miss Mikrop. Rabbit Trhový Štěpánov, který má letos mimořádně silnou kolekci dvouletých (v první desítce dvouletého ročníku má tři koně včetně nejvýše hodnoceného Valmont Ohne), vysílá do dostihu dvě klisny, a to jednou startující Zamiru (Look Honey) a Murasaki Lady.

Zamira je prvním potomkem skvělé Rabbit Zamindar a hned při svém debutu vybojovala rovnocenný souboj s zástupkyní stáje Pegas Cassií (Alexandros), které podlehla jen o krátkou hlavu. Cassie startovala před tímto dostihem ve Vichy, kde doběhla šestá ze 12 dvanácti startujících. 

Vítězství také již okusila Luxana (Observatory) z tréninkové centrály Vocáskových, která zvítězila ve vůbec prvním dostihu dvouletých v sezóně. V Ceně Masise skončila na třetím místě za zatím nejvýše hodnocenými dvouletky, Valmont Ohne a Ocarou. Z dvojice svěřenců trenéra Šavujeva se stájová jednička Bauyrzhan Murzabayev posadí do sedla minule v pražské trojce páté umístěné Amgy River (Dylan Thomas).  Její stájová kolegyně Energy Store (Selkirk) již absolvovala tři starty a nejvýše (dvakrát) také dosáhla na páté místo.

Chuť vítězství již také okusila zmíněná rabbitovská Murasaki Lady (Rol´over Beethoven), vítězka z Lysé nad Labem. Překvapit může Splash (Moonjaz), která se při svém debutu koncem srpna v Mostě uvedla druhým místem.

Závodiště ve Dvorech se rozloučí s dostihovou sezónou Cenou společnosti Karel Holoubek Trade Group, a.s. na dvoukilometrové trati, kde má naději po dvou druhých místech z posledních startů navázat na své zdejší vítězství z dubna Best Box (Two-Twenty-Two). Jednou z jeho soupeřek bude účastnice Oaks nejen tuzemského, ale polského, Black Starlight (Authorized).

Začátek prvního dostihu je ve 14:30 hodin. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Svatováclavskou zimní královnu pod záštitou JCČR:
3:1 - Zamira
3,5:1 - Amga River, Cassie, Luxana
5:1 - Murasaki Lady
6:1 - Splash
8:1 - Energy Store
 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net