Chuchle3Dva jedničkové dostihy jsou nachystány na tuto neděli na pražské závodiště. Zatímco však Svatováclavská cena má velmi zajímavé obsazení, které obohatil i kůň z grupových dostihů z Dubaje, tak Gerschův memoriál vzbuzuje minimálním počtem startujících rozpaky.


Obohacením 93. Svatováclavské ceny společnosti BEN-CAR, spol. s r.o. bude tuzemská premiéra nového svěřence Arslangireje Šavujeva, tříletého My Catch (Camacho), který již před třemi týdny pod trenérovým vedením absolvoval Gr. 3 Prix du Pin v Longchamp, kde skončil poslední. V zimě běhal ve Spojených arabských emirátech, kde zvítězil v Listed. Jak ale trenér Šavujev v rozhovoru pro náš web upozornil, kůň měl až do jara těžké období, když startoval bez přestávky od dvouleté kariéry.

Z loňského ročníku Svatováclavské ceny je na startu loni třetí Waka Laura (Windsor Knot), která se vrací na tuzemsku dráhu po šesti startech ve Francii. V posledních dvou dostizích skončila nedaleko druhá a to z ní činí jednoho z hlavních kandidátů na vítězství. V cestě jí ale bude stát silný Mikesh (Majestic Missile), který se mj. může pochlubit druhý místem z Listed v Berlíně v srpnu.

Mezi elitní sprintery musí být také počítaný bělouš Sign of the Zodiac (Clodovil), který po překvapivém vítězství v jedničkové Ceně TRM v rámci derby mítinku potvrdil své kvality druhými místy v Mostě i Bratislavě.

Polovinu účastníků Svatováclavské ceny tvoří tříletí koně. Kromě již zmíněnéo My Catch je to i Prince Orpen (Orpen), který si před dvěma měsíci připsal v Mostě první jedničkový úspěch. Nine ou Four (Medicean) se také dobře etabloval mezi staršími sprintery, z jedničkových mosteckých dostihů si odvezl druhé a čtvrté místo.  Mezi elitou sprinterů se neztratil ani Inwin Spirit (Invincible Spirit), který  dokázal být třetí v bratilavské Cene Mysa.

Sedmiletá Paleta má dosud jen jednu zkušenost z velkýc dostihů. Před měsícem doběhla třetí v Cene šprinterov za Arenusem a Sign of the Zodiacem, a tak by ve Svatováclavské ceně měla potvrdit, že tento výsledek nebyl náhodný. 

V 78. Arqana Gerschově memoriálu startuje jen pětice koní. Tři z nich jsou svěřenci Arslangireje Šavujeva. Největší potenciál z nich předvedl Aldar (New Approach), který po debutu v Deauville "zkentroval" koncem srpna soupeře ve Velké Chuchli. Tréninkový kolega Aldzarb (Duke of Marmalade) zvítězil hned při debutu a poté prohrál s Rabbit Mountnelsonem ve dvojkové jízdě v Praze. Třetí Šavujevův zástupce v dostihu Ski Marathon (Danehill Dancer) má zatím na svém kontě pouze páté místo z debutu 7. září s velkým odstupem za vítězem.

Dostihový křest naopak čeká reprezentanta stáje Sokrates War Horse (Mukhalif). Jediná klisna v poli, svěřenkyně Jana Demeleho Poinsettia (Egerton) zvítězila při svém debutu počátkem srpna na domácí dráze ve Slušovicích. V Ceně Masise poté doběhla osmá, s přibližně 12 délkovým odstupem za vítězným Valmont Ohne.

První ze sedmi pražských dostihů bude odstartován ve 13. hodin. (mze)

Sázkové kurzy Betino na 93. Svatováclavskou cenu společnosti Ben-Car, spol. s r.o.:
2,5:1 - Waka Laura
3,5:1 - Mikesh
4,5:1 - Sign of the Zodiac, My Catch
6:1 - Prince Orpen
7:1 - Nine ou Four
12:1 - Inwin Spirit, Paleta

Sázkové kurzy Betino na 78. Arqana Gerschův memoriál:
1,4:1 - Aldar
2,7:1 - Aldzarb
6:1 - Ski Marathon
7:1 - War Horse
10:1 - Poinsettia    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking