Po vítězství v nedělní Velké jarní ceně Pražské plynárenské stanul v čele průběžného handicapu tříletých zástupce DS Pegas SAGAR (Excelebration). Svěřenec Dalibora Töröka dostal za klasický triumf přidáno 5 kilogramů a jeho aktuální handicap má hodnotu rovných 80 kilogramů.


Z pohledu handicaperů tak jeho výkon odpovídá loňskému triumfu SIR SUNA (Power), který za klasický úspěch obdržel navlas stejné hodnocení. Velmi podobně byl hodnocen i vítěz z roku 2016 LAGARO (Dalghar), který dostal 79,5 kg. Srovnání s vítězi starších ročníků znemožňuje změna na postu handicapera a stylu hodnocení. Jen pro představu - ALDAR (New Approach) dostal v roce 2015 93 kg.

V aktuálním hodnocení tříletých je za SAGAREM na druhém místě (vítěz slovenské VJC Beau Massagot v handicapu zatím zachycen není) druhý z VJC FORREST GUMP (George Vancouver) se 79,5 kg, sledován třetím ze stejného dostihu MON CHERIM (Makfi), který má 79 kg.

Čtvrté místo patří vítězce Jarní ceny klisen LADY WESTMINSTER (Rip Van Winkle), jejíž 78,5 kg je o kilogram více, než dostala vítězka slovenské analogie WILD LOVE (Planteur). Mezi klisnami slovenskou vítězku předstihla i RABBIT HAVANA (Havana Gold), která v Jarní ceně klisen obsadila druhé místo a v handicapu má 78 kg..

Podstatně níže v handicapu je vítěz sobotního derby trialu v Mostě Memoriálu dr. Frankenbergera BE MASTER (Masterstroke), který si za jedničkové vítězství sice výrazně polepšil (dostal přidáno 8,5 kg), ale s 71 kilogramy mu nyní patří 20. místo v hodnocení tříletých. Stejné hodnocení si loni za mostecké vítězství vysloužil i pozdější vítěze Českého derby JOSEPH (Lando). (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking