derby touchofgeniusZa vítězství v Mercedes-Benz Českém derby dostal hnědák Touch of Genius (Galileo) od handicaperů 94 kilogramů. To jej v handicapovém hodnocení řadí pod většinu vítězů posledních let.


Loňský vítěz Cheeky Chappie získal od tehdejšího handicapera (před letošní sezónou došlo na postu handicapera ke změně) 95 kg, stejně jako vítězové 2010 - 2012 Talgado, Roches Cross a Kadyny. Výše byl hodnocen i vítěz z roku 2009 Age of Jape, který po derby dostal 94,5 kg, jen předloňský vítěz Mister Aviation dostal tehdy stejnou známku jako dnes Touch of Genius.

Naopak předchozí vítězové dostávali vesměs nižší známky. Tullamore v roce 2008 jen 93,5 kg, Medeo - 91,5 kg, Laureat - 92,5 kg či Ready for Life - 91,5 a dokonce i vítěz z roku 2004 Darsalam byl po Derby hodnocen hůře (93 kg), ač sezónu ukončil s GH ve výši 103 kg.

Zatímco ale většina předešlých vítězů se po triumfu v Českém derby ocitla na čele ročníku, Touch of Genius je v hodnocení tříletých koní až druhý za Dashing Home. Vítězi Ceny Jezdectví sice handicapeři za včerejší porážku od Nine Ou Four sebrali dvě kila, současných 96 kg však stále stačí na prvenství v ročníku. Třetí je Aldar, kterému handicapři nechali 93,5 kg, stejně je hodnocen i Speed Machine, který se na takto vysoké hodnocení dostal po třetím místě v Ceně Ministerstva podohospodárstva na Slovensku. Následuje s 92 kilogramy Oriental Sky, který dostal přidáno půl kilogramu, za ním je s 91,5 kg Tamarind Cove, který si známku vylepšil o jeden kilogram. Sedmým koněm ročníku je nyní Sirius Shine, který naopak v Derby dvě kila ztratil a má nyní 90,5 kg. Nejlépe hodncoenou tříletou klisnou zůstává Dumnonia, která ale také v Derby ztratila a její rating se z 91 kg snížil na rovných 90 kilogramů.
    
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking