world speed2Ve znamení úspěchů favoritů a koní stáje Statek Blata Český ráj manželů Dufkových probíhal závěrečný mítink letošní sezóny na závodišti v Lysé nad Labem. Dufkovým se podařilo dosáhnout málokdy vídaného majitelského hattricku, který byl o to unikátnější, že jej dosáhli nejen v trojici nejlépe dotovaných dostihů dne, ale získali jej ve všech třech typech dostihů, které se dnes v Lysé konaly - na rovině, v proutěnkách i ve steeplechase cross-country a prostřednictvím svěřenců dvou různých trenérů.

O nejcennější vítězství se zasloužil pětiletý svěřenec Josefa Váni staršího WORLD SPEED (Jukebox Jury), který stylem start-cíl ovládl hlavní dostih dne steeplechase cross-country III. kategorie n 80 tisíc korun a po třech umístěních ve dvou domácích jedničkách a steeplechase v Meranu získal pod Josefem Bartošem první letošní vítězství.

Roli favoritky bez problémů unesla i stejně stará TULARKA (Toronado), loňská vítězka Ceny Nory Jeane (I.k.), která sice  v Ceně Rabbit Trhový Štěpánov (III.k., 3+, 2200 m) musela čelit derby vítězovi z roku 2019 Pacific Hillovi (Nathaniel), kterému navíc dávala 8,5 kilogramu, ale v cíli měla před tempo udávajícím ryzákem pohodlný náskok 4 3/4 délky. V sedle Helenou Vocáskovou trénované klisny byl Radek Koplík.

Hattrick završila v posledním dostihu letošní sezóny v Lysé Tularčina tréninková kolegyně čtyřletá FRANCESKA BELLA (Kingston Hill), předloňská vítězka Karpatské ceny (L), která svůj proutěnkářský debut s Adamem Čmielem v sedle proměnila v Ceně EŽ Praha (pp IV.k., 3200 m) ve velmi lehké jedenáctidélkové vítězství před Mike of Jape (Age of Jape).

NN21 charmingemma

Úvodní handicap IV. kategorie patřil čtyřletému CULIHRACHOVI (Alhebayeb), polobratrovi vítěze polského St. Leger a Velké varšavské Cameruna (Singspiel), kterého k druhému kariérnímu vítězství přivedla jeho trenérka Martina Havelková. V handicapu o kategorii níže pak uspěla pětiletá odchovankyně trenéra Duchoně ROXETTE (Durante Alighieri - Renéé, Rainbows for Life), pravá sestra klasicky umístěného Respekta, v jejímž sedle završila svou cestu za titulem žokeje Michaela Musialová. I v dalším dostihu se prosadila žena - amatérka Sabina Mokrošová, která asistovala jedenáctiletému WOBULL SE NOW (Bully Pulpit - Wotana, Areion) při desátém triumfu jeho kariéry. Všech čtyř letošních mítinků v Lysé se zúčastnila čtyřletá hnědka SŠ dostihového sportu CHARMING EMMA (Egerton - Chat Et Chien, Security Risk), která v prvním dni vyhrála pětkový handicap, V dalších dvou získala dvě třetí místa a své účinkování na tamní dráze v úterý uzavřela dalším vítězstvím, opět v sedle s Lukášem Vladykou. (miv)