lysa memorialEPSuverénním vítězem Memoriálu Evy Palyzové, steeplechase Výstaviště Lysá nad Labem (I.k., stch cc, 4600 m, 120.000 Kč) se stal sedmiletý valach stáje Lokotrans Hawa Bali (Royal Applause), který pod Markem Stromským vyhrál stylem start-cíl s náskokem 12 délek před druhým Kyshantym.


Hawa Bali, který ve velmi lehké vítězství proměnil i minulý start, který absolvoval ve Švédsku, se krátce po startu ujal vedení a do cíle před sebe nikoho nepustil. Favorizovaný Blesk ztratil v druhé polovině dostihu svého jezdce, Reaper musel být zadržen, a tak se nejvážnějšími soupeři Hawa Baliho ukázali Kyshanty a dlouho na druhém místě jdoucí Belmont, Hawa Baliho však ohrozit nedokázali. Čtvrtý přišel s velkou ztrátou Be Jape a pátý Taro.

Druhá steeplechase mítinku, Steeplechase Hotelu Olympionik (IV.k., 3500 m, 30.000 Kč), přinesla první životní vítězství šestiletému odchovanci Miroslava Ševčíka Americkému snu (Ray of Light) stáje Hospůdka U Nováků, který po boji o 3/4 délky porazil Gold Dancera (Jazz Dancer).

Mítink otevřely proutěnky IV. kategorie na 3200 metrů, v nichž na překážkách debutujícího Brisk Moose (Galileo) zdolala Sunshine of Gracie (Motivator) stáje BORS Břeclav a.s.  

Zbytek mítinku patřil rovinovým dostihům. V Ceně GHC Genetics (IV.k., 2200 m, 30.000 Kč) se prosadila teprve potřetí startující Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor) stáje Rabbit Trhový Štěpánov. V jejím sedle byl žokej Jan Verner, který po tuhém boji o noc před Echo Rules dovedl vítězně do cíle i sedmiletou Kind Girl (Look Honey) v Ceně společnosti Conseq (IV.k., 1700 m, 30.000 Kč) a mohl slavit 100. vítězství v kariéře.

Letos výborně chodící Duplo (Sorbie Tower) získal své třetí letošní vítězství v Ceně CK Martin Tour (III.k., 1700 m, 45.000 Kč), v níž velmi lehce porazil Clasa Cafe (Tiger Cafe) i někdejšího zimního favorita Addisona.

V Handicapu K4K (IV.k., 1300 m, 30.000 Kč) vysoká motnost nezastavila čtyřletou Quaff (Big Shuffle) z Hřebčína Pavlin dvůr a stejně dobře se s velkou váhou popral i Pragmatik (Bully Pulpit) v závěrečném Handicapu společnosti Pilecký (V.k., 1300 m, 15.000 Kč). 


Záznam mítinku v Lysé    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking