karlovy varyNedělní dostihový program v Karlových Varech nabídne sedm dostihů, z nichž tři jsou nadmíru zajímavé. Vrcholem je steeplechase Pohár Josefa Váni, ale v rovinovém programu jsou dva dvojkové dostihy, v nichž změří síly i několik koní objevujících se i v jedničkové společnosti včetně klasických dostihů.


Stejně jako do hlavního dostihu v Lysé nad Labem, tak i do karlovarského Poháru Josefa Váni vyšle stáj DS Pegas velké želízko v ohni. Gejzir (Generous) má na svém kontě již osm překážkových vítězství. A ve formě je i letos, kromě menšího vítězství a druhého místa ve trojkové společnosti bojoval o triumf v Zlatém poháru před třemi týdny, který prohrál jen o půl délky.

Na startu je také loňský vítěz dostihu Khalshani (Kahyasi), jehož letošní výkony zůstaly za očekáváním  a po čtvrtém místě ve Zlatém poháru změnil trenéra. Nyní je připravován ve Dvorcích u trenéra Tůmy. Druhým koněm manželů Charvátových v dostihu je Betpak Dala (Shamardal), který nemá tolik překážkových zkušeností, ale pokaždé byl na místě a jednou vyhrál. V nejlepší byl společnosti byl k vidění při svém posledním startu - v již zmíněném Zlatém poháru doběhl o dvě a půl délky za Khalshanim.

Vítězství by nepřekvapilo ani od vítěze Stříbrné trofeje Čáriraye (Ray of Light), který ale Zlatý pohár nedokončil, byl zadržený. Tento dostih nedokončil ani  Alanbrooke (Hernando). Bělouš stáje Köi Dent letos v dubnu podal výborný výkon nedalekým druhým místem v Trevisu. Vítězství někoho z dalších čtyř startujících by bylo překvapením.

Příležitostí pro klisny změřit jen síly mezi sebou je Letní cena klisen - Pohár MFF Karlovy Vary. Papírově lépe vypadají možnosti starších klisen, které jsou zastoupeny  Iceni Girl (Iceman), Sapsiree, Old Glory (Acces to Java) a nedávnou vítězkou z Ebreichsdorfu Mikamine (Sholokhov). Největší nadějí tříletého ročníku je třetí z Jarní ceny klisen Lužnice (Kalanisi), která ale byla škrtána z předzkoušky Oaks, Ceny Wago.

Jedním ze dvou tříletých zástupců tříletého ročníku v Ceně společnosti Karel Holoubek - Trade Group na mílové trati je svěřenec trenéra Šavujeva Aldan River (Galileo), který sice doběhl třetí ve Starohájskem kritériu, ale běhal na tratích 1900 metrů - 2400 metrů.  Tím druhým je v posledních dvou startech neporažený Nine ou Four (Medicean), který s převahou vyhrál dostihy na 1200 a 1400 metrů.  Ze starších koní má dobrou příležitost Everest Hill (Tiger Hill), nedávný účastník Tattersals Mile. Bez šancí také není nestárnoucí sedmiletá Old Story (Acces to Java), která neposledy v dostihu třetí kategoie porazila Iryklona. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Pohár Josefa Váni:

1,3 - Gejzir
4:1 - Khalshani
6:1 - Čáriray, Alanbrooke
7:1 - Betpak Dala
8:1 - Tahini
13:1 - Nikan, Sherardo
15:1 - Desson

Sázkové kurzy Betino na Letní cenu klisen - Pohár MFF Karlovy Vary:
2,25:1 - Iceni Girl
4:1 - Mikamine
5:1 - Old Glory
6:1 - Sapsiree, Luznice
8:1 - Aurora
10:1 - Diana Rosensturm, Miss Kruk, Mambo Lady, Novellette
16:1 - Holin One, Sinndarka

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Karel Holoubek - Trade Group:
2:1 - Nine Ou Four
4:1 - Aldan River, Old Story
5:1 - Everest Hill
8:1 - Lord Silvano, Moonglas, Dancing Melody, Yes Man
10:1 - Fur Coat
12:1 - Traffic Tour
 

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net