LysaVelký zájem byl ze strany majitelů o účast na sobotních dostizícíh v Lysé nad Labem, kde ani v jednom z osmi zkoušek není jednociferný počet startujících. Vrcholem odpoledne začínajícího ve 13 hod. a čítajícího pět rovin a tři překážkové dostihy je druhý ročník Memoriálu Evy Palyzové, který loni opanoval Kasim, později senzačně čtvrtý ve Velké pardubické.


Letošní pole účastníků hlavního dostihu na trati 4600 metrů o 120.000 Kč prošlo kompletní obměnou, z loňska se totiž nezúčastní ani jeden kůň. Dostih je velmi dobře obsazen a ostře sledován bude svěřenec Grega Wroblewskiho Blesk (Birdstone), který má letos výtečnou sezónu. Po snadném vítězství ve Wroclawi totiž nejprve doběhl druhý ve francouzském Wissembourgu a o měsíc později tu ve steeplechase už nenašel přemožitele a triumfoval pod vedením svého dnešního jezdeckého partnera Thomase Boyera snadno o 5 délek.

Vysoký kredit má také loni stříbrný ve Zlatém poháru Elektrizace železnic, a Křišťálovém poháru Taro (Jape), který se letos opět zúčastnil pardubického Zlatého poháru, ale musel být zadržený. Skvělým skokanem je Kyshanty (Kyllachy), loni dvakrát vítězný a ještě druhý za Shamanem v Poplerově memoriálu. Jeho mírnou nevýhodou může by absence letošnsího startu.

Velkého úspěchu dosáhl v polovině června ve Švédsku svěřenec trenéra Popelky Hawa Bali (Royal Applause), který pod vedením Marka Stromského opanoval s velkým náskokem Wilson Fastighter Familjen Perssons Minneslöpning. V Lysé startoval na překážkách zatím čtyřikrát a jednou tu zvítězi a jednou byl druhý v menším dostihu.   

Letos zatím nestartoval, a vlastně ani loni, účastník Velké pardubické v sezóně 2012 Belmont (Leone), kterého poprvé vyšle na start trenér Tůma.  Nejmladším koněm v dostihu bude Registanin syn Reaper (Sholokhov), který při druhém květnovém pardubickém mítinku vybojoval těsné vítězství nad Sixtysevenem, a loni také poměrně těsně prohrál jedničkovou Cenu ČASCH.

Zkušenosti z velkých dostihů má rovněž Amaragon (Rainbows For Life). Jeho největším úspěchem zatím je čtvrté místo z Ceny Labe před dvěma roky. Frasini (Kahyasi) dosud nenavázal na svou výbornou sezónu 2012, ale poslední dva roky startuje převážně mezi nejlepší společností. Účastnice Ceny Labe Loire (Rainbow For Life) svůj letošní jediný start nedokončila. 

Z rovinového programu v Lysé nad Labem poutá dostih třetí kategorie na 1700 metrů se 14 účastníky na startu. Velmi dobrou šanci na úspěch mají oba nejstarší koněi v poli, devítiletí Addison (Tannenkönig) a Duplo (Sorbie Tower). Po zranění a pauze předvedl koncem května v Mostě úspěšný comeback Asharon (Signe Divin) a nepřekvapil by ani úspěch na zdejším závodišti trénované Clasa Cafe (Tiger Cafe). (mze)

Sázkové kurzy Betino na Memoriál Evy Palyzové:
2,5:1 - Blesk
3:1 - Kyshanty
5:1 - Reaper, Taro
6:1 - Belmont
8:1 - Frasini, Hawa Bali, Amaragon
10:1 - Loire
14:1 - Be Jape

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net