Blazkova HelenaJedním z největších překvapení v rámci sobotního Leram European Jockey´s Cup 2015 bylo vítězství reprezentanta stáje Joly Prince Orpena v kilometrovém dostihu. Jeho vítězný souboj s Mikeshem patří mezi nezapomenutelné zážitky letošní rovinové sezóny. Trenérku Helenu Blažkovou jsme  požádali o dojmy z jejího pátého velkého vítězství.


Prince Orpen po šestém místě ve Svatováclavské ceně dva týdny předtím rozhodně nepatřil k favoritům dostihu, podle sázkových kurzů měl doběhnout mezi šesti koňmi čtvrtý. Trenérka ale věřila v dobrý výsledek, protože pro ni jeho výkon ve Svatováclavské ceně nebyl zklamáním. "Svatováclavskou šel dobře, ale bohužel měl po startu kolizi a propadl se na konec pole. V lahovickém oblouku pak vzal Milanovi ruku, posouval se venkem a to mu vzalo sílu na finiš. Je důležité se koukat na dostih jako celek, ne jen na výsledek,“ říká Helena Blažková.

Demuro PrinceOrpen
FOTO (Andrea Zavadilová): Cristian Demuro, Prince Orpen a trenérka Helena Blažková po úspěchu v Leram European Jockey´s Cup Sprint

A co bylo podle ní bylo rozhodující pro úspěch v Poháru žokejů? „Rozhodlo určitě už to, že měl Prince startovní číslo jedna a šetřil tak metry. A samozřejmě, že Cristian Demuro v jeho sedle byl velkým plusem, vyhověl mu v tempu a dost si počkal na finiš.“ Jak ještě trenérka prozrazuje, Prince Orpen je po dostihu v pořádku, ale už ho čeká po náročné sezóně zasloužený odpočinek.

Naopak start v Lysé, a možná i později v Českomoravské ceně v Mostě, ještě absolvuje další účastník European Jockey´s Cupu Nyani Tomba. Na sobotní megamítink byl původně připravován také Lysyan, ale kvůli zranění ve Velké letní ceně v Mostě pro něho sezóna letos předčasně skončila. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net