LysaDruhý letošní dostihový den na závodišti v Lysé nad Labem čítá v sobotu pět rovinových dostihů a dva překážkové. Hlavní jízdou je rovina třetí kategorie na 1700 metrů, kde se popasuje osm koní včetně dvou debutantů na českých drahách. Jedná se o tříletého Time to Remember stáje Magog přihlášeného do Saint Legeru, a Francouze J'En Reve Deja stáje paní Trachtové.


S velkými nadějemi se zúčastní hlavního dostihu v Lysé nad Labem na 1700 metrů o 45.000 Kč reprezentantka stáje Rabbitu Trhový Štěpánov Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor), která ze tří startů na zdejší dráze dvakrát vyhrála. Konkurenci v podobném dostihu loni na podzim dokonce rozdrtila 7 délkami...Nízkou hmotnost nese tříletý Urbi et Orbi (Observatory), účastník Velké jarní ceny a mohl by toho využít ve svůj prospěch.

Dva zajímavé koně vysílá do dostihu František Holčák. Oba budou startovat letos poprvé. Loveheart (Doyen) loni zakončil dvouletou kariéru čtvrtým místěm v Listed Velké ceně BBAG Baden-Baden a pokud naváže na výkonnost ve dvou letech, patří na stupeň vítězů. Time to Remember (Observatory) měl jako dvouletý v Irsku pět startů a přestože se ani v jednom neumístil, nelze ho podceňovat.

Matador startovního pole Addison (Tannenkönig) ještě loni podával ve třetí kategorii dobré výsledky a pokud na ně naváže, může svým mladším konkurentům "zatopit." Devítiletá Apinoa (Bully Pulpit) se už v poslední době pohybuje o kategorii níže a tak to bude mít v téhle společnosti těžké.

Do dostihu třetí kategorie poprvé zamíří Winner Stars (Security Risk), který je na zdejším závodišti doma a z toho může těžit. Navíc minule mu jen o hlavu uniklo vítěztsví v Praze. Dostihově nepopsaným listem je nový svěřenec trenéra Tomáše Hurta, čtyřletý valach J'En Reve Deja (Fairly Ransom), který může překvapit. 
New Attack
FOTO: Druhý z loňského Saint Legeru a pátý z Velké ceny českého turfu New Attack bude debutovat na překážkách v Lysé nad Labem

Zajímavostí dostihového odpoledne je také překážkový debut loni stříbrného ze Saint Legeru New Attacka (New Approach) stáje manželů Poledníkových v úvodním dostihu přes proutěné překážky na 3200 metrů.  

Dostihový program začíná na závodišti v Lysé nad Labem ve 14 hodin a jeho součástí je i dostih pony-ligy a také neregistrovaných koní.

Sázkové kurzy Betino na 5. dostih v Lysé nad Labem: 
3:1 - Rabbit Emperor
3,5:1 - Time to Remember
4:1 - Loveheart, Urbi et Orbi, Addison
5:1 - Winner Stars
8:1 - J'En Reve Deja
10:1 - Apinoa
(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net