mimonČtyřmi dostihy rovinovými a stejným počtem překážkových zkoušek dnes odpoledne zahájilo sezónu závodiště v Mimoni. V hlavním dostihu, rovinové Ceně firmy Maestoso Luna na 2600 metrů, se při zaváhání favoritky Alegorie prezentoval suverénním vítězstvím svěřenec trenéra Filipa Neuberga, osmiletý hnědák Solini. V jeho sedle byl žokej Milan Zatloukal, který získal jako jediný z jezdců v rovinových dostizích double. V překážkové části programu se dařilo zejména svěřencům trenérky Lenky Kvapilové, která zaznamanela dvě vítězství. V obou případech trenérka úspěšně spolupracovala s ž. Marcelem Novákem.


V hlavní zkoušce, Ceně firmy MAESTOSO Luna (4+, III. kat, handicap, 2600 m, 45.000 Kč), se podle očekávání prosadil zástupce stáje Habich-Neuberg SOLINI (Paolini), který měl ze všech účastníků nejkratší přestávku od posledního startu. Ještě v prosinci totiž startoval v Německu. Na vítěznou vlnu se vrátil po půldruhém roce a jeho vítězství bylo naprosto suverénní.  Druhou, o 5,5 kilogramy méně nesoucí matadorku Allanis (Catcher in the Rye), porazil pod vedením ž. Milana Zatloulala o pět délek. Další čtyři délky zpět zaostala třetí Tialine (Martaline). Tabuli doplnili Nowitka (Signe Divin) a Charros (Rosensturm). Více se čekalo od loni velmi spolehlivé Alegorie (Pop Rock), která ale skončila s nejvyšší hmotností v poli předposlední.

Prvním dostihem letošní sezóny v Mimoni byla Cena města Mimoně (4+, III. kat., handicap, 3200 m, 20.000 Kč). Po škrtnutí Mandaloun Boye se postavila na start supervytrvaleckého dostihu jen trojice koní. Trenéra Ivana Kuba a stáj DUE-účetnictví, ekonomika prvním životním vítězstvím potěšila pětiletá SONYATTA (Egerton). Klisna nesoucí zátěž 61 kilogramy pod vedením ž. Jana Ráji dokonce o 10 délek porazila stejně zatíženého Ladara (Midships).

Hned v následující Ceně hotelu VALAŠKA (4+, IV. kat., 2400 m, 30.000 Kč) slavila druhé letošní vítězství v aktuální sezóně trenérka Martina Růžičková. KADMEN (Normen) tak dokázal pro svého majitele HC Amphora - Hora zvítězit hned při prvním startu v sezóně. Po boji o třičtvrtě délky porazil Quest Royal (Glavalcour), zatímco třetí Sparrow (Security Risk) byl již o tři délky zpět. V sedle vítěze byl Milan Zatloukal, který si tak na zdejším závodišti připsal double. 

Tvrzení, že jí malé dráhy svědčí, dokumentovala v Ceně firmy MPL STAVEBNINY (4+, IV. kt., 1800 m, 30.000 Kč) svěřenkyně Tomáše Hurta ČAMILLA (Camill), která si do Mimoně přijela pro třetí životní vítězství. Zástupkyně stáje Pepa z lesa měla na sobě ž. Šafáře a o necelé dvě délky porazila Tetrarose (Arch), která tak stvrdila dobrou formu koní rodinného tréninkového střediska Kubových. Třetí s odstupem skončil Tagugu (Noroit), který o krk vyhrál souboj nad nejvíce zatíženým Santinem (Scyris).

Druhou polovinu programu v Mimoni tvořily překážkové dostihy. První z nich, Cena společnosti OMA CZ a.s. (5+, V. kat, steeplechase, 4600 m, 30.000 Kč) se ale příliš nevydařil. Dokončila ho totiž jen třetina ze startovního pole. SHEIKA ZUZA (Suteki Skinkusekun) loni skončila svou první překážkovou sezónu už v červenci, ale dnes potěšila trenérku Lenku Kvapilovou vítězstvím. Pod vedením ž. Marcela Nováka dominovala o 4 délky nad matadorem Triverem (Include) s Ondřejem Velkem.

Trenérka Kvapilová, která vlastní trenérskou licenci čtvrtou sezónu, se radovala o hodinu později z dalšího prvenství svého svěřence. Při svém čtvrtém životním startu dokázala zvítězit další zástupkyně stáje Kvapilová - Stáj Kvapil TANEČNICE LUČNICE (Enjoy Plan). Stala se tak prvním vítězným potomkem vítězky Červnové cross country Válečníka Tanečnice (Sectori). I v sedle čtyřleté ryzky vítězné v Ceně firmy ROKO (4 l., V. kat, prout. překážky, 3100 m, 30.000 Kč) byl ž. Marcel Novák. Její náskok v cíli na Moravanku (Tiger Cafe), jdoucí poprvé překážkový dostih, byl necelé dvě délky.  O krk zpět doběhl na třetím místě Segreton (Egerton). 

Pokud jste četli Předsezónní rozhovor s trenérem Zdeňkem Mimrou, tak si možná vzpomenete, že jeho svěřenkyně CREOLA TIGER (Tiger Cafe)r utrpěla loni v září ošklivý úraz nohy, při kterém jí šlo o život. Klisna se naštěstí uzdravila a dnes potěšila svého trenéra a majitele stáje Aďa a Emmča Friedmannovy vítězstvím v Ceně Libereckého kraje (5+, IV. kat., steeplechase, 3600 m, 50.000 Kč).  Sedmiletá bělka pod vedením Jana Derycha o půl délky udolala třináctiletého Elegant Devila (Devil River Peek). Délku zpět sledoval jejich souboj Americký sen (Ray of Light). Ten naposledy startoval před rokem v Prvomájové steeplechase, kde skončil na čtvrtém místě. Sezónní vstup se pátým místem příliš nevydařil Valencii Sky (Scyris), ale loni se jí více dařilo ve druhé části sezóny.

Dostihové odpoledne na severu Čech uzavřela Cena firmy KM PRONA (4 l., V. kat, prout. překážky, 3100 m, 30.000 Kč). Úspěšný návrat na dráhu se povedl u reprezentanta stáje Red Rebels RED REBELA (Cockney Rebel), který pod vedením am. Michala Mikšovského proběhl cílem o délku před bojující dvojicí Fejzbuk (Ray of Light) - Elen (Falco). O nos si připsal druhé místo Fejzbuk. Red Rebela trénuje Hana Kabelková a dnešní dostihový den pro ni znamenal dobrý vstup do sezóny.

Michaela Zemanová


 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net