most5Dva jedničkové dostihy byly na programu úvodního mítinku mostecké sezóny. V prvním Memoriálu dr. Frankenbergera - Ceně statutárního města Teplice (I.k., 3, 2000 m, 120.000 Kč) se poprvé představili jedničkoví tříletí na delší distanci, druhým Memoriál Vlastimila Smolíka - Jarní cena města Mostu (I.k., 4+, 2400 m, 120.000 Kč) zahájili letošní sezónu zase starší jedničkoví vytrvalci.


Lehkým vítězstvím v debutu před dvěma týdny se Honzik Chipera (Archipenko) ukázal, že v tříletém ročníku je s ním třeba počítat, dnes to potvrdil i v podstatně silnější konkurenci když hezkým závěrem lehce o 1 3/4 délky vyhrál první trial na derby Memoriál dr. Frankenbergera. Nyní bude Dr. Charvát i trenér Šatra netrpělivě čekat na verdikt handicapera, zda za dnešní vítězství dostane čiperný hnědák dostatečně vysokou známku, aby se do derby dostal, či zda na něm bude muset ještě zapracovat. Určitě mu nepomůže, že i druhý v cíli Tannhaeuser (Zafeen) absolvoval v Mostě svůj druhý životní start a v prvním skončil třetí ve trojkách, byť za silnou dvojkou Zakhar Star - Irtsis Fire. Na druhou stranu až za touto dvojicí skončil v ČR poprvé startující Monsieur Bachir (Bachir) s francouzským handicapem na úrovní Simply Ozzy. Později začínající či dozrávající tříletci to zkrátka mají u nás těžké dostat se na startku derby a situaci rozhodně nepomohla změna propozice Červnového poháru, dříve posledního trialu, který je letos vypsán jako dvojka na 1800 metrů.

Druhý mostecký vrchol, Memoriál Vlastimila Smolíka, po třetí v řadě ovládl sedmiletý hřebec stáje Zdeněk Kavka Omnibus (Da Xian), který v nepříliš čisté závěru zdolal po boji o 3/4 délky čtyřletou Saltanat (Duke of Marmalade), favorizovaný Mister Westminster (Hurricane Run) doběhl třetí. Jan Rája v selde vítěze sice dostal sankci 500 Kč za tísnění Saltanat, doběhl ale komise nechala v původním pořadí.

Dvojková Cena města Bílina (II.k., 1400 m, 90.000 Kč) patřila svěřenci Tomáše Váni Cartemixovi (Tribal Instinct), pravém bratrovi trojnásobné dvojkové vítězky a v jedničkách umístěné Carrie, nyní matky v chovu dr. Kubíčka, který je chovatelem úspěšných sourozenců. Cartemix v silně obsazeném dostihu jistě o 2 1/2 délky porazil Tuluma, Charhizarda, Brisk Moose i Everest Hilla.

Po neúspěchu ve Velké jarní se mezi trojkovou společnost vrátil Irtsis Fire (Bahamian Bounty) stále Valentin Bukhtoyarov, který v sedle s žokejem Radkem Koplíkem vyhrál úvodní Cenu SBD Krušnohor (III.k., 3, 1600 m, 60.000 Kč). Užitečná Lamiranda (Le Triton) stáje Philiphof.cz vyhrála s am. Lukovou v sedle handicap Cenu Ing. Stanislava Čermáka (III.k., 2000 m, 60.000 Kč) a získala třetí vítězství kariéry. Most hostil i dva dostihy steeplechase, z nichž si vítězství odnesli Rabbit Sarah (Dr. Fong) stáje Rabbit Trhový Štěpánov a Annabella (Laroche) ze stáje Samota Adelheid.       

Fotogalerie z mosteckých dostihů
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net