Bartos Josef starsiAni silná konkurence představovaná Mister Westminsterem a kvalitními staršími klisnami nedokázala dnes zastavit reprezentanta stáje Zdeněk Kavka Omnibuse od získání hattricku v Memoriálu Vlastimila Smolíka. Pod taktovkou Jana Ráji byl Omnibus v cíli o třičvrtě délky dříve než Saltanat. Trenér Josef Bartoš nám při cestě domů  z mosteckých dostihů ochotně sdělil své dojmy.


"Omnibus byl třetím favoritem dostihu. Vypadal dobře, tak jsme se těšili, že by mohl bojovat o vítězství, i když Mister Westminster vypadal také výborně,
" svěřuje trenér Bartoš, který připravil Omnibuse již k pátému jedničkovému vítězství. "Honza Rája ho odjel super, v podstatě to bylo jak přes kopírák. Stejné jako ty předešlá vítězství v tomto dostihu. Přes oblouk si o to Omnibus řekl a cílovou rovinku pěkně seběhl. Po dostihu byl sice daný protest, Radek Koplík zvedl na Saltanat ruku, ale k žádnému omezeni nedošlo, Omnibus již byl dostatečně před klisnou a spíš ta se na něho tlačila. Jsem rád, že Omnibus vypadá v pořádku. Po dostihu, kdy se šetřil protest, jsme ho patnáct až dvacet minut vodili a ještě měl dost sil, aby se čepýřil, když diváci začali tleskat."

V týdnu jsem si s trenérem Bartošem povídala o plánech na Omnibusův další dostih, kterým mohl být Zlatý pohár nebo 2400 metrů dlouhý dostih ve Wroclawi. "Zatím jsme o tom s panem majitelem nemluvili. Byl bych rád, aby ho opět mohl jezdit Honza Rája, tak uvidíme. A pokud bude vše v pořádku, mohli bychom potom zkusit i start v Německu."

Druhým vyslancem tréninkového střediska v Nebuželích byl v Mostě tříletý Ostkönig v Memoriálu Dr. Frankenbergera. Ten ale skončil na úplně opačném konci pole, než Omnibus. "Bohužel se dostih nepovedl, Ostkönig měl cválat v koních a ne být poslední s odstupem. Také bude asi potřeba ho nechat vykastrovat. Už v Graditzu nám říkali, že i jeho bratr byl pozdnější. Pan Kavka na něho  nepospíchá, takže myslím, že by to do budoucna nemusel být marný kůň." (mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking