chuchle4Druhý klasický dostih sezóny je pochopitelně největší lákadlem zítřejších dostihů v Praze. Třináct tříletých hřebců a valachů si to rozdá o ceny v hodnotě 800.000 Kč. Sázkovým favoritem je mezi nimi reprezentant DS Pegas Honzik, suverénní vítěz Memoriálu profesora Michala.


Odchovanec Ing. Trávníčka Honzik (Orpen)  loni po snadném trojkovém vítězství bojoval s Buonarrotim v Gerschově memoriálu a podlehl mu jen o krk, přičemž nesl v dostihu o kilogram více. Tímto výkonem sezónu zakončil a letos do ní vstoupil impozantně již zmiňovaným vítězstvím. Naproti tomu jeho sok Buonarroti (New Approach) letos debutuje a Josef Váňa se netají tím, že to nejlepší by měl předvádět na vytrvaleckých tratích.

To samé by mělo platit o naději stáje Monte Negro Cheeky Chapppiem (High Chaparral), který upoutal snadným vítězstvím v 1700 metrů dlouhé Ceně trojročných žrebcov. Ambiciozně také vypadá dvojice svěřenců vítězného trenéra Jarní ceny klisen Zdeno Koplíka. Loni v Maisons Laffite vítězný Master of Gold (Gold Away) se poprvé představil českému publiku v Memoriálu profesora Michala. Tam doběhl třetí, jen o nos za Prince Orpenem. Reprezentant DARu Win Front (War Front) tehdy doběhl pátý a i s ním je potřeba počítat.

Nárůst trati by mohl pomoci zimnímu favoritovi Jambulovi (Byron), který se v "Michalovi" dlouho loudal vzadu, ale v cílové rovině pěkným finišem přišel na čtvrté místo. Přitom třista metrů před cílem byl ještě poslední. Koněm pro medailová místa je za předpokladu, že nebude dostih vodit, také Prince Orpen (Orpen), který vyspěl v talentovaného koně.

Ze dvojice svěřenců Ing. Luky vypadá ambiciozněji Simply Ozzy (Aussie Rules), běhající od srpna pouze ve Francii. Zvláště po výsledku taktéž ve Francii běhající Marushky v Jarní ceně klisen jeho naděje stoupají. Nine ou Four (Medicean) vstupuje do sezóny, loni byl příšlušníkem třetí kategorie.

Rainbow Rakti (Rakti) vstoupil do letošní sezóny impozantním vítězstvím na vytrvalecké trati, ale ani on se zatím nedostal ze třetí kategorie. To samé latí i o svěřenci Arslangireje Šavujeva Irtsis Fireovi (Bahamian Bounty). Na rozdíl od nich se v nejlepší společnosti už předvedli New Attack (New Approach) a Love Me (Egerton). Svěřenec Františka Holčáka naposledy doběhl šestý v Memoriálu profesora Michala, Love Me byl osmý. U reprezentanta Rabbitu Trhový Štěpánov nelze zapomenout jeho čtvrtá místa z Gerscháku a Ceny zimního favorita. (mze)

Sázky Betino na 93. Velkou jarní cenu Holdingu Rabbit CZ:
2,5:1 - Honzik
4,5:1 - Buonarroti
5:1 - Simply Ozzy, Cheeky Chappie
7:1 - Master of Gold
7,77:1 - Jambul, Prince Orpen
11:1 - Win Front
12:1 - Rainbow Rakti
13:1 - Irtsis Fire
15:1 - Nine Ou Four
17:1 - New Attack
25:1 - Love Me     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net