IMG 9191 simplyHistorie se opakovala. Stejně jako před rokem i dnes Velké jarní ceně holdingu Rabbit CZ uspěla trenérsko - jezdecká dvojice Václav Luka - Jiří Chaloupka a opět díky tříletkovi, který předchozí starty absolvoval na francouzských drahách. Po loňském triumfu Talara (Whipper) se letos, a také silným finišem ze zadních pozic, prosadil hnědák Simply Ozzy (Aussie Rules) ze stáje Leram.


Simply Ozzy nastupoval do dostihu s kurzem 10:1, na kterém se jistě velkou měrou podílel poslední start, při němž Simply Ozzy skončil 14. v handicapu Class F v Longchamp, ale ten se jeho jezdci příliš nepovedl a nešlo jej brát jako ukazatel hřebcovy formy a třídy. Ani tentokrát neměl ideální dostih - na startu zaspal a odskočil se ztrátou poslední, do rovinky točil an posledním místě, ale pak předvedl krásný finiš, který jej vynesl až na stupně vítězů. Druhý skončil Cheeky Chappie (High Chaparral), který se chvíli motal mezi soupeři a míle by pro něj i za těchto okolností příliš krátká, také třetí Buonarroti (New Approach), který jako jediný šel do dostihu bez přípravného startu, by měl své optimum nalézt spíše na delších tratích. Čtvrtý doběhl Master of Gold, pátý Jambul a šesté místo zbylo na Prince Orpena, který dostih odvodil. Sedmým místem zklamal favorizovaný Honzik.

IMG 9185 simply 
 
Druhým vrcholem odpoledne, který však časově klasickému dostihu předcházel, byla sprinterská Cena Mikrop Čebín (II.k., 1200 m, 85.000 Kč), ve které se opět spolu střetli Mikesh a Cut Me Loose. Vítěz Gomba handicapu Cut Me Loose ale tentokrát neměl proti Mikeshovi žádnou šanci, když pětiletý hnědák stále Kelso Stables zaběhl zřejmě nejlepší dostih své kariéry. Narozdíl od minulého startu, kdy jej Jiří Chaloupka dokázal schovat za soupeře, se tentokrát Mikesh (Majestic Missile) jako dříve chopil vedení a zavedl ve svižném tempu pole do cílové rovinky, když však na něj chtěli soupeři udeřit, dokázal na distanci znovu odskočit a do cíle nastřádat 5 délek náskoku. Druhý doběhl Cut me Loose (Singspiel) a třetí All The Evil (Exceed And Excel).

Oba nejvíce dotované dostihy vyhrál Jiří Chaloupka, kterému se podařilo završit hattrick vítězstvím v sedle devítiletého Addisona (Tannenkönig) stáje Sokrates v Ceně Primo - Josef Chejm  s.r.o. (IV.k., 1400 m, 40.000 Kč), pro něhož to bylo deváté vítězství kariéry.

Úvod dne nejlépe vyšel trenéru Petrlíkovi, jehož Rabbit Railink (Rail Link) potvrdil roli favorita v Ceně DZS Struhařov a.s. (IV.k., 1800 m, 40.000 Kč) a hlavnímu sponzorovi dne přinesl čtvrté vítězství letošní sezóny. V druhém dostihu, Ceně Dux-Josef Chejn s.r.o. (IV.k., 1800 m, 40.000 Kč), se po boji s La Lagion (Beccari) prosadila čtyřletá hnědka stáje Tax-Reform Gloryland (Samum) trenéra Fedorowicze s Tomášem Lukáškem v sedle. Trenér Fedorowicz získal double poté, co jeho svěřenkyně Fur Coat (Layman) ze stáje Swiss Fans po tuhém boji o krk před Izidorem (Singspiel) vyhrála Cenu Renomia Agro (III.k., 1600 m, 60.000 Kč. Tříletá odchovankyně Josefa Pšurného Detekce (Bully Pulpit), která stáji TVD a.s. Slavičín a trenéru Pavlu Vrbovi získala Cenu Mydlářky Benešov a.s. (IV.k., 1200 m, 40.000 Kč) byla jedním ze dvou vítězných českých odchovanců, druhý triumf domácího chovu zajistil v závěrečné Ceně Jatek Český Brod a.s. (III.k., 3, 2400 m, 60.000 Kč) Vajgaros z chovu I. Gregůrkové, syn letos velmi úspěšného Rosensturma (Monsun).  


Související článek:
Vstupenka do Velké jarní byla podstatně dražší než do JCK

 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking