infoservisV neděli 14. dubna bude v CONSEQ PARKU Velká Chuchle zahájena letošní dostihová sezóna. Její program nabídne celkem devět dostihů a vyvrcholí velmi atraktivně obsazenou 56. Velkou dubnovou cenou Factoringu České spořitelny, a. s.
„Předkrmem“ hlavního chodu pak bude přípravná zkouška klasické Jarní ceny klisen, s tradičním podtitulem Memoriál Rudolfa Deyla. Celkem je na startovních listinách rovná stovka koní a třicet jezdců.

My Afantou lídrem sestavy

Velice kvalitní pole 56. Velké dubnové ceny Factoringu České spořitelny, a. s. (I. k., 1800 m, 120 tis. Kč) podle handicapového hodnocení vede třetí z loňského Českého derby Rádia Impuls My Afantou (Dr. Charvát, ž. Srnec, foto), svěřenec zkušeného pražského trenéra Tomáše Šatry v září vyhrál mosteckou Cenu Jockey Clubu ČR a v říjnu se umístil v dobré milánské konkurenci. Letos by měl hlavně mířit právě do zahraničí, přesto bratr výborného německého mílaře Martilla bude patřit k hlavním favoritům dostihu. Také dvojice držitelů bronzových příček z posledních dvou ročníků Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ Lysyan (Joly, ž. Šafář) a Almond Magic (YOKO, ž. Chaloupka) aspiruje na nejvyšší příčky, oba mají na kontech řadu cenných umístění, výhru však jen jedinou: prvně jmenovaný vloni v dubnu opanoval v Rakousku dostih nezvítězivších. Právě v Ebreichsdorfu dosáhl nejlepšího výsledku dosavadní kariéry i Rabbit Librettist (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner), když předloni obsadil čtvrté místo v Rakouském derby.
Kvartet klisen tvoří dvě zástupkyně stáje Lokotrans Straightwhiskey a Lailah, čtvrtou z loňské Jarní ceny klisen a slovenského Oaks povede Milan Zatloukal, dvojkově umístěnou vnučku legendární Latiny pak nejúspěšnější tuzemská žokejka posledních dvou sezón a jediná žena v poli Vendula Korečková, dále pátá ze slovenského Oaks, mezinárodní vítězka z Bratislavy Fantazia Mia (Stáj U krále Matyáše UH, ž. Foret) a čtvrtá z českého Oaks, vítězka podzimního Memoriálu Harryho Petrlíka Nurbela (Roman, ž. Rája).
Nově se na pražské dráze představí atraktivní trio importů, z nichž první dva jsou svěřenci Arslangireje Šavujeva: Storm Chispazo (Ramzan Kadyrov, Murzabayev) před čtyřmi lety vyhrál Derby v rodné Argentině, pak hodně cestoval po světě, a jeho výkonnost tím utrpěla, vloni se ukázal jen dvakrát v Mostě a zřejmě především odpočíval. Vytrvalý ruský rodák Selim (Avaz Ismoilov, ž. Lukášek) předloni triumfoval v Pjatigorském derby i tamním Poháru šampiónů, vloni běhal ve Francii, kde zkraje roku vyhrál jeden menší dostih. Prostřednictvím vítěze menšího podzimního dostihu z britského Kemptonu a nově svěřence Františka Holčáka Spartan Spirit (Petrlík) se na dostihovou scénu po devíti letech vracejí šedo-červené barvy úspěšné stáje Ray Racing.

Další dostihový program:

14:00 – Cena Velké Chuchle (IV. k., 1200 m): sezónní premiéra s deseti nezvítězivšími tříletými, jedním z hlavních adeptů na první výhru by na domácí dráze mohl být hnědák Tagugu.
14:30 – Cena FEMAT (hdcp III. k., 1200 m): ve sprinterském handicapu by se po dvou a půl letech mohl třetího vítězství kariéry dočkat vítěz Českomoravské ceny z roku 2010 Rabbit King.
15:00 – Cena Autodopravy František Vlk (III. k., 1400 m): po dvou druhých místech z loňského října bude o zisk triumfu usilovat vraník Nyani Tomba, směřující do rakouské Velké jarní ceny, kam je přihlášena i debutující Whiskey Dream.
15:35 – Cena časopisu Právo & Byznys (II. k., 1400 m): zcestovalá sprinterka Woolfilly si vedla dobře i v italském Miláně a má ambice prosadit se před dosud neporaženou Nidarou, jejíž stájové kolegyně vyhrály poslední dva ročníky tohoto dostihu.
16:45 – Cena zpravopdajského serveru Fitmin & TURF Magazín (III. k., 1800 m): test pro nezvítězivší české odchovance je nejpočetněji obsazenou položkou programu, startovní listina čítá patnáct jmen.
17:15 – Cena  Office Depot (hdcp III. k., 1600 m): vyrovnaný mílový handicap má jen o jednoho aktéra méně, úspěšně začít sezónu by mohl vloni nejčastěji startující účastník, spolehlivý Label Five.
17:45 – Cena Radotín Fitness (hdcp IV. k., 1200 m): poctivý Muffin se vloni umístil ve všech sedmi startech a pravděpodobně bude znovu usilovat o první životní vítězství.
18:15 – Cena Korana (hdcp IV. k., 2200m): závěr programu obstará nejdelší dostih, v němž by o první místa měli bojovat tradiční aktéři Alaaf a Sun for Life.

Nikon Ladies Cup 2013

Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň vstupuje do svého třetího ročníku a firma Nikon, generální partner soutěže, věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Partnerem Nikon Ladies Cupu je CONSEQ PARK Velká Chuchle.

Dámské návraty do sedla

Nejen v souvislosti právě s Nikon Ladies Cupem jsou v neděli očekávány návraty tří jezdkyň do dostihového sedla. I když v případě první z nich, žokejky Kristýny Bezděkové jde přesněji o návrat na tuzemskou scénu, neboť majitelka 85 triumfů (z toho devíti v nejvyšší kategorii, vč. např. Svatováclavské ceny 2002 – což byl její nejúspěšnější rok, v němž vyhrála celkem 21 dostihů) působila poslední čtyři sezóny v Itálii, kde vyhrála třináctkrát. Druhou zmiňovanou dámou je někdejší žákovská šampiónka (2002) Martina Havelková, která sice naposledy startovala vloni v červenci na slušovické dráze, ale v Praze nejezdila od srpna předloňského roku. Na kontě má 66 vítězství, z nichž hned dvě desítky zaznamenala na nejvyšší scéně. Byla partnerkou znamenitých koní, jako např. Scyris, Tribal Instinct, De Roberto, nebo klisna Ecologically Right, v jejímž sedle vyhrála bratislavské Oaks 2005, a stala se tak na Slovensku první jezdkyní, vítěznou v klasickém dostihu. Třetí jméno se na startovních listinách neobjevilo dlouhé čtyři roky: amatérská jezdkyně Martina Luková, manželka trojnásobného trenéra-šampióna naposledy absolvovala dostih v červenci 2009 na karlovarské dráze a právě on jí nedělní comeback věnoval coby originální dárek k nedávnému životnímu jubileu.
K. Bezděková: 6. a 7. dostih (Portugal, Freya)
M. Havelková: 6. dostih (Nowitka)
M. Luková: 2. dostih (Selina Queen)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net