VJC dobehVelmi dramatický náboj měly oba vrcholy mítinku ve Velké Chuchli určené tříletým koním. Jak v klasické Velké jarní ceně, tak v předzkoušce derby Memoriálu JUDr. Frankenbergera bojovali tři koně o vítězství až k cílovému sloupku. Druhým klasickým vítězem sezóny se stal podruhé v životě startující Ignacius Reilly, který za asistence Davida Lišky zvítězil pro stáj Syndikát V3J a trenéra Luku. V memoriálu se zase nečekaně prosadil český odchovanec Kristiano trenérky Vocáskové ze stáje Stanislav Chudáček vedený Beysimem Ferhanovem.

Ve druhém klasickém dostihu sezóny, 98. Velké jarní ceně Pražské plynárenské (3l. kl. + hř., Listed, 1600 m, 600.000 Kč) se nedařilo favoritům, kteří skončili na posledních dvou místech. V případě zimního favorita King Archieho to bylo způsobeno zdravotním problémem. Dostih se odehrával v pomalejším tempu, které udával Great Gunnar (Aussie Rules). Na konci jedenáctihlavého pole usadil Radek Koplík vítěze předzkoušky Amazing Gangstera (Tai Chi), který ukázněně čekal na cílovou rovinu. Jen kousek před ním cválali Torque Power (Toronado) a Ignacius Reilly, jejichž velké chvíle také teprve měly přijít. V cílové rovině se totiž dočkali diváci nádherného souboje o vítězství, do kterého se zapojili tři koně, kteří vbíhali do cílové roviny na posledních místech. O půl délky se prosadil  teprve podruhé startující (a poprvé ve Střední Evropě) IGNACIUS REILLY (Worthadd), s nímž slavil úspěch trenér Václav Luka, stáj Syndikát V3J a žák David Liška. Pěkný finiš předvedl vnější stranou dráhy také Amazing Gangster, a do souboje o vítězství se rovněž zapojil Torque Power, který v cílové rovině šetřil metry po bariéře. Oba koně od sebe v cíli dělil jen nos, který měl "delší" prvně jmenovaný. Při první startu ve Střední Evropě dosáhl na čtvrté místo Calorific (Aussie Rules) a pořadí na tabuli doplnili Politicum (Lethal Force) a lepší z českých odchovanců Big Ben (Mikhail Glinka), kteří skončili v současném doběhu. Čas dostihu 1:40,98 je za posledních šest let nejpomalejším (podepsaly se na něm první dvě čtyřstovky - 27,99 a 25,48), pomaleji běžel v sezóně 2013 jiný vítěz trenéra Luky, Talar. Trenér Václav Luka se zapsal do listiny vítězů Velké jarní ceny potřetí a celkově má na svém kontě už 11 klasických úspěchů. David Liška vyhrál při svém mládí druhou klasiku - poprvé to bylo ve stejném dresu v Saint Leger s Nagano Goldem.

Jeden ze tří představitelů stáje Syndikát V3J Ing. Václav Luka starší si Ignaciuse Reilly vybral jako odstávče na prosincové dražbě hříbat v Newmarketu za 3.000 guineí. Měl tak šťastný úsudek stejně jako o dva roky dříve v případě Nagano Golda, který stál jen o 500 guineí více. Bělouš je synem vítěze Italského derby, plemeníka Worthadd (Dubawi). Matka In The Pink (Indian Ridge) nezvítězila, a mezi jejími šesti startujícími potomky je vedle Ignaciuse Reillyho vítězem také Pink Coat (Alhaarth), který vyhrál tři dostihy přes proutěné překážky.

S napětím byl také očekávaný výsledek druhé předzkoušky derby, 33. Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera (3l., I. kat., 2200 m, 150.000 Kč), který až do loňského roku byl spjatý dlouhodobě s mosteckým hipodromem. Výborný výkon v dostihu podal třetí z Gerschova memoriálu Pacific Hill (Nathaniel), který dostihu pod vedením Jiřího Palíka dlouhou dobu kraloval, a až v závěru se bránil útoku dvou vrstevníků. Nakonec ho o krk porazil kůň s kurzem 16:1 na vítězství KRISTIANO (Moonjaz - Kristine, Kris Kin), v jehož sedle slavil výborný návrat do tréninkové centrály Vocáskových Beysim Ferhanov, který krátce působil u trenéra Petrlíka. Jen o krátkou hlavu za druhým Pacific Hillem dosáhl cíle jako třetí Ramssio (), který předvedl vnější stranou dráhy táhlý dlouhý finiš. Čtvrtý místo získal překvapivě lepší v dostihu ze dvou svěřenců trenéra Šavujeva Outback River (Australia). Poslední dotované místo získal největší outsider dostihu, klisna Lady Roseburg (Authorized). Trenérka Vocáskovou slaví v aktuální sezóně šesté rovinové vítězství a to znamená její vedoucí post na čele trenérů na rovině.  Odchovanec Františka Vocáska Kristiano dosáhl při pátém startu prvního vítězství a bude očekáváno jeho dohlášení do Českého derby. Jeho sestra Krasava v něm byla před třemi roky druhá.

Velmi zajímavý dostihový den zahájila krátce po 13. hodině Cena Tüchler (3l., IV. kat., 1600 m, 40.000 Kč) určená nezvítězivším tříletým. Po odpadnutí leadera ovládl čelo dostihu Vévoda (Egerton), který nejprve v oblouku obíhal soupeře vnější stranou pole a v cílové rovině v předjíždění soupeřů neustával, ale nakonec vítězství docílil kůň, který při svém debutu před dvěma týdny upoutal dlouhým táhlým finišem, kterým získal třetí místo. Polobratr užitečného šestinásobného vítěze Galise (Suteki Shinsukekun) GALIOS (Bully Pulpit - Ghalapade, Galileo) se podobným způsobem pod vedením ž. Jaromíra Šafáře prosadil o půl délky před Vévodou. Třetí příčku získal favorizovaný Nachtswaermer (Clodovil), který oběma přemožitelům poskytoval menší hmotnostní výhodu. Žokej Šafář má již šest vítězství na českých drahách, zatímco trenér Haris si připsal druhý triumf.

Pěkným dostihem také byla Cena Unicredit Bank (3+, handicap III. kat., 1600 m, 60.000 Kč), kde se o vítězství na posledních 200 metrech přetahovalo šest koní. Chvíli to vypadalo na úspěch druhou nejvyšší hmotností 63 kg zatížené Rabbit Bated (Bated Breath), nebo sázkové favoritky Falcon Baby (Sir Percy), ale nakonec uspěl ještě na začátku cílové roviny poslední CAWOK (Tagula), který při sedmém životní startu získal pro svého trenéra Michala Tajmra a stáj Strojírna Litvínov první vítězství. Předposlední z Memoriálu profesora Michala využil k úspěchu nízké hmotnosti 52,5 kg a pod taktovkou vedoucího muže šampionátu jezdců Jana Vernera dominoval o třičtvrtě délky před letos již vítěznou Dernierou (Canford Cliffs) a Falcon Baby. Prvních šest koní v cíle od sebe dělily necelé dvě délky.

Mezi dvojnásobné vítěze v letošní sezóně se zařadil v Ceně Pražské plynárenské servis distribuce (3+,  handicap II. kat.,1200 m, 90.000 Kč) svěřenec trenérky Kateřiny Berthier MOLLYS BEST (Elusive City). A stejně jako před dvěma týdny, tak i tentokrát docílil na pražské dráze suverénního vítězství, když nejbližšího ze soupeřů, Manollu (Tiger Cafe) za sebou zanechal o čtyři a půl délky. Více než délku za klisnou doběhl Trinis (Bully Pulpit). Letos neporažený Mollys Best zvítězil ve velmi dobře obsazeném dostihu, ve kterém byli také klasický vítěz Speed Machine (Naaqoos), favorizovaná Celine My Heart (Dick Turpin) či ještě nedávný elitní sprinter Sign of The Zodiac (Clodovil). Způsob, jakým zvítězil pod vedením své stálé jezdkyně ž. Pavlíny Filipové, vzbuzuje naději pro největší tuzemské sprintérské zkoušky. Mollys Best vyhrál pod vedením trenérky Berthier od loňského srpna už počtvrté.

Tréninkové středisko Němčice rodiny Vocáskových klade na menežování koní do dostihu velký důraz a v posledních sezónách ukázalo na dráze větší počet koní neporažených ve více startech za sebou. Osmého vítězství v nepřetržité řadě se dnes povedlo docílit zástupkyni střediska hájící barvy stáje Stanislav Chudáček FAMOUS VALLEY (Famous Name), která v této sérii má také pět vítězství na proutěných překážkách. Klisna při sezónním vstupu při postupném zlepšování se v dostihu ovládla velmi snadno o sedm délek Cenu Pražské plynárenské distribuce (4+, III. kat., 2800 m, 60.000 Kč) před dvojicí koní bojujících o druhé místo. Nakonec v něm uspěl Orbi et Orbi (Observatory) před Dajukou (Jukebox Jury), loni úspěšně startující ve významených siepi pro čtyřleté koně v Meranu. Tandem jezdec Michal Hrouda - trenérka Helena Vocásková zaznamenal v aktuální sezóně společné čtvrté vítězství.

Na poslední tři dostihy se počasí na závodišti velmi zhoršilo a nad Chuchlí se prohnala silná bouřka, která způsobila i výpadek internetové sítě. Mezi mladými jezdci v Ceně Střední školy dostihového sportu a jezdectví (3+, handicap V. kat., 1800 m, 20.000 Kč) se při jubilejním desátém startu prosadila (už potřetí v kariéře) žákyně Anna Hůlová, která vedla svěřenkyni trenéra Vladislava Fedorowicze MAINE D´ANGE (Motivator). Druhý skončil o šest kilogramů více zatížený Anhor (Kamsin) se žákyní Simonou Laubeovou a třetí spolehlivá Candle in the Wind (Look Honey) vedená žákyní Marynou Karmanovych.

V Ceně dostihových sázek Tipsportu (3+, handicap IV. kat., 1800 m, 40.000 Kč) udržel neporaženost ve dvou startech na českých drahách svěřenec trenéra Tomáše Váni SEA THE NIGHT (Born to Sea) stáje Epona pana Rosenfelda. Žokejka Vendula Korečková s ním dominovala před Last Opera Song  (Air Chief Marshal) a spolehlivou Eowyn (Bretigny).

V závěrečné Ceně Arny (3+, handicap IV. kat., 1800 m, 40.000 Kč) se prosadil i přes nejvyšší hmotnost v poli zástupce DC Zámrsk MUDr. Bruna  VOSSOLIE (Next Desert) s manželkou trenéra Dušana Andrése Jiřinou v sedle, který na nejbližší místa za ním odsunul Matyska (Bushranger) a Singapore Spice (Sandwaki).