Endaltsev derbyTrenér vítězky letošního Českého derby Blessed Kiss (Kentucky Dynamite) Igor Endaltsev opouští český turf a stěhuje se do Francie. Tam získal trenérskou licenci a nyní poté, co vrátil licenci českou, přesouvá do Francie i své svěřence, a to včetně zmíněné Blessed Kiss, která vedle derby uspěla i v Saint Leger. V českém turfu Endaltsev působil jako trenér od roku 2012 s pauzou v sezónách 2014 - 2015, letošní sezóna byla jeho zatím nejúspěšnější.


Trenéra Endaltseva jsme k bližším informacím zastihli na cestě do Francie: "O vydání francouzské licence jsem usiloval už v únoru. Dostal jsem od France Galop seznam podmínek, které musím splnit. Pracoval jsem na tom, podmínky jsem splnil a obdržel jsem od francouzské autority vyjádření, že mi trenérskou licenci vydají. Mé rozhodnutí o přestěhování se s koňmi do Francie uspíšila také skutečnost, že mi nebylo umožněno získat na pražském závodišti další boxy. Moji majitelé se rozhodli nakoupit další koně, ale neměl bych je tedy kam dát. V Chantilly bych měl mít okolo dvaceti koní v tréninku a ještě zřejmě majitelé zakoupí nějaké ročky na aukcích."  

Svěřenci Igora Endaltseva letos zatím absolvovali 41 startů, z toho 36 ve Francii, získali 4 vítězství, z nichž jedno, triumf Horse Forfait, se uskutečnilo v zemi galského kohouta. (miv, mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net