Kohler IvoZítra odpoledne již tradičně proběhne prvomájový dostihový den na závodišti v Lysé nad Labem. Návštěvníci závodiště, jehož provozu věnuje Jan Palyza velké úsilí, se mohou těšit na osm dostihů. Více než polovina z nich je rovinová.

Celý program již tradičně vygraduje 4200 metrů dlouhou Prvomájovou steeplechase, které se zúčastní šestice koní prověřených ve významných dostizích nejen doma, ale i v Itálii.

Vůbec poprvé se na zdejší závodiště podívá svěřenec Josef Váni Silver Regent (Silver Deputy). Předloni druhý z Ceny Vltavy je podle sázkových kurzů předběžným favoritem dostihu. „Začínáme startem v prvním jedničkovém překážkovém dostihu sezóny,“ říká majitel Ivo Köhler, který se již letos těší z vítězství svého koně v Itálii. „Loni měl Silver Regent dostihově slabší rok, ale ne kvůli tomu, že by mu poklesla výkonnost, ale z důvodu toho, že neměl kontinuální sezónu. Dvakrát jsme ho škrtali z dostihů z důvodu tvrdé dráhy. Proto jsme zvolili na první letošní start dráhu v Lysé nad Labem, která se řadí povrchem udržovaným celoplošným závlahovým systémem ke špičkovým drahám v Česku. Na Prvomájovou steeplechase se těšíme. Měl by to být vyrovnaný dostih, jsou tam spolu s Regentem další dva koně s handicapem 78 kilo, takže myslím, že pozice prvního favorita dostihu není tak jednoznačná.“

Velmi zajímavým koněm je i zástupkyně stáje DS Pegas Kamelie (Martaline) s velkými úspěchy na italských drahách, která se ale vrací po roce na dráhu. Jak uvedl její trenér Grzegorz Witold Wroblewski v předsezónním rozhovoru, loni ji postihlo zranění, měla prasklou kopytní kost.

Naději bude mít v Prvomájové i stáj EŽ Praha a.s. prostřednictvím svěřenkyně trenéra Popelky Godey (Secret´n Classy), deváté z Prvomájové steeplechase v roce 2010. Loňský ročník dostihu nedokončil Greek Sun (Siam), který na zdejší dráze loni doběhl třetí v jedničkovém Memoriálu Evy Palyzové, kdy porazil i Godeu, ale to byl jeho poslední start v sezóně. Přesně po čtyřech letech se vrací do Lysé nad Labem ještě loňský svěřenec Radka Holčáka, šestinásobný vítěz Terebesz (Belenus), který přezimoval již u trenéra Martina Bělky. Grizli (Magnus) je sice outsiderem dostihu, ale svých nejlepších výsledků loni dosahoval právě na jaře, kdy dvakrát vyhrál „trojku“ v Pardubicích a Kolesách. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Prvomájovou steeplechase:

Silver Regent – 2,5:1
Kamelie – 3:1
Greek Sun, Godea – 4:1
Terebesz – 5:1
Grizli – 10:1    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking