VernerJTři společné starty, tři vítězství, to je po víkendu společná bilance žokeje Jana Vernera a klisny Devoir Rien. Na mostecké dráze navázala dcera klasické hrdinky Dunmonie na loňské bratislavské úspěchy a úřadující tuzemský šampion žokejů si v jejím sedle připsal premiérový letošní český úspěch. Reprezentantka stáje Dr. Charvát se tak posunula do pozice favoritky pro první klasický test sezóny i navzdory své subtilní postavě.


Je pravda, že od loňska, kdy jsme s ní startovali v Bratislavě, vlastně přes zimu vůbec nevyrostla, je to pořád stejná," komentuje spokojený Jan Verner. „Mám z ní ale i tak dobrý pocit. Má svou kvalitu a tu také v Mostě ukázala, byl to nadějný výkon.  Uvidíme, jak se do příště posunou její soupeřky. Myslím, že naší klisně vyhovoval i profil dráhy, připravuje se ostatně také v kopcích, takže s tím nemá problémy," hodnotil Jan Verner výkon klisny po jejím přesunu ze Slovenska na tuzemskou scénu.

Šampion českých žokejů z roku 2020 jezdil i matku Devoir Rien Dunmonii, a věří, že i její nástupkyně si své klasické vítězství připsat může. „Prozatím při každém běhání jsem cítil, že tam má určitou rezervu a  může se ještě zlepšit," doplňuje Verner. A  jak se budou Devoir Rien v dostihu líbit metry navíc? „Její máma byla na těchto tratích suverén, když se ale na distanci přidávalo, přestalo to být tak dobré," míní. „Devoir Rien z Dunmonie určitě něco podědila. A v tréninku už je navíc taky její dvouletá sestra, myslím, že se můžeme těšit i na ni."

devoir verner

Nejenom z výsledku Deylova memoriálu byl ale úřadující šampion českých žokejů spokojen. Před týdnem s Petardou vyhráli předklasický test tříletých také v Bratislavě a i tady věří, že se podaří formu zachovat i směrem ke klasickému startu. „Byl bych moc rád, kdyby se nám povedlo vyhrát i Velkou jarní cenu. Je to dostih, který trenéru Pavlu Tůmovi zatím unikal, takže by bylo fajn, kdyby to tentokrát s Petardou v Bratislavě vyšlo. Je pravda, že vítězové předzkoušek ty klasicky často nevyhrávají. Já ale věřím, že Petarda může zvládnout i tu bratislavskou Velkou jarní," je přesvědčen Jan Verner, který má nyní vyhlídku na angažmá v sedlech horkých želízek v ohni jak pro českou, tak pro bratislavskou jarní klasickou zkoušku.

Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net