Preclikova DelightMyFireeVýborný výkon podala v neděli ve Wroclawi reprezentantka DS Pod Buchlovem Delight My Fire, která ovládla trial na Velkou wroclawskou a je tak na nejlepší cestě své loňské vítězství v největším polském překážkovém dostihu zopakovat. Klisninu majitelku paní Janu Preclíkovou jsme požádali o komentář k dostihu a také k dalším plánům v sezóně.


Paní Preclíková, vaše klisna potvrdila v předešlém startu v Crystal Cupu, že je ve skvělé formě, byť tehdy nezvítězila. Určitě jste proto od ní měla v předzkoušce na Velkou wroclawskou velká očekávání…
Očekávání pochopitelně byla, ale v tomto dostihu neměla až tak těžké soupeře. Ale o to více se vždy obávám, aby vše vyšlo a nic se nepřihodilo, hlavně, aby ji nikdo nezranil.  A v neděli vše vyšlo na výbornou, byla to pro nás velká radost a emoce. Já její starty vždy silně prožívám. A měla jsem radost i z jejího výkonu v Crystal Cupu, kde sice nevyhrála, ale to, jak dokázala dohnat ztrátu v dostihu a ještě bojovat o vítězství, byl velký zážitek. Je to hodně o jejím srdci, že to nevzdala. Jak říkali někteří lidé:  zařadila šestý kvalt a dala to…

Stejně jako loni by tedy měla být sezónním vrcholem Delight My Fire Velká wroclawská?
Ano, směřujeme ji k obhajobě vítězství ve Velké wroclawské. A pokud by se nepovedlo vítězství, věřím, že to bude dobré umístění. V den dostihů už pak vycítím, jestli Delight vyhraje. Cítila jsem to v neděli před dostihy a také před Crystal Cupem, kde podala takový výkon, jakoby vyhrála. A pokud by byla Delight v pořádku po Velké wroclawské, mohla by se ještě zúčastnit Ceny Labe nebo Ceny Vltavy při Velké pardubické. To je náš dlouhodobější plán.

DelightMyFire Loven
Delight My Fire snadno vítězí pod vedením žokeje Niklase Lovéna v trialu na Velkou wroclawskou

Stálým jezdcem „Delinky“  byl Lukáš Matuský. Z této spolupráce vzešlo pět vítězství včetně loňského úspěchu ve Velké wroclawské. Proč jste udělali letos jezdeckou změnu?
Mysleli jsme si, že „Delinku“ bude Lukáš Matuský jezdit i letos, ale nakonec dal přednost jiným koním. Mrzelo mne to. Sáhli jsme tedy po Niklasu Lovénovi. Delight My Fire není složitá na ježdění, ale je důležité, aby jezdec poslechl trenéra Radima Bodláka. A pan Lovén to dělá a myslím si, že si s klisnou sednou. To, co se stalo v Crystal Cupu, se může přihodit.  Ale přesto jsme mu dali v Trialu důvěru a on  nezklamal a ukázal, že ji dokáže dobře zajet. Naše spolupráce bude proto i nadále pokračovat. Niklas Lovén dává startům s naší klisnou přednost, oblíbil si ji a myslím, že jsme si všichni vzájemně sedli a spolupracujeme spolu rádi.

Vaše stáj DS pod Buchlovem existuje druhým rokem a už jste zažila radost z šesti vítězství. Měla jste nějaké dostihové koně ještě před vznikem této stáje?
Ano, měla jsem dříve koně startující za stáj U krále Matyáše UH, patřící mé dceři Ireně Uhlířové. Tím prvním byla  klisna Campara z Polska a pak jsme měly společně s dcerou klisnu Lucyl, dceru slavné Librilly.  Delight My Fire přivezla dcera z dražby z Francie společně s Literálii a jinými. Původně ji plánovala pro jiné majitele, ale ti si mezitím koupili jiného koně. A mě se Delight líbila hned od první chvíle. Mám ji tedy vlastně od začátku její dostihové kariéry.
Preclikova DelightMyFiree
Majitelka Jana Preclíková s trenérem Radimem Bodlákem a žokejem Niklasem Lovénem po důležitém vítězství ve Wroclawi

Nedostala jste už nabídku na její prodej?
Ano, dostala, a už několikrát. Ale neprodala bych ji, je to pro mne srdeční záležitost. My jsme spolu naladěné na stejnou vlnu.  Jsme obě klidné a máme pořád chuť k jídlu… (mze) 

Fotografie: www.torpartynice.cz    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net