Kolesa2Druhý letošní dostihový den v Kolesách se odehraje tuto sobotu a jeho vrcholem bude crosscountry Memoriál Michala Köhla, který je vzpomínkou na loni v září bohužel zesnulého překážkového jezdce.  Na jeho startu je sice komorní pole sedmi koní, ale je tu i vítěz minulého hlavního dostihu Makler, dále Step Dancer, Sokol a také Marcus Aurelius, kterému se dařilo v červnu ve švédském Stromsholmu. 


V Memoriálu Michala Köhla, crosscountry třetí kategorie na 4000 metrů o 80.000 Kč, jsou tři nejlepší z koleského červencového hlavního dostihu, který měl stejnou propozici. Tehdy dominoval o více než dvě délky Makler (Jape) před Miraxem (In Camera) a favorizovaným Step Dancerem (Rainbow For Life). Jako pátý se v dostihu umístil Sokol (Perfect Soul), který ale za svými nejlepšími výkony zaostává. Nepostradatelný člen stáje Vasury Kolesa Miraino (Rainbows For Life) byl minule škrtaný a je otázkou, zda-li do dostihu nastoupí. Pokud ano, není nezanedbatelným faktem to, že na domácí dráze vyhrál šest dostihů. Do lepší společnosti se podívá vítěz pětkového dostihu z minulého koleského mítinku Mileryt (Snow Kid). Mezi kandidáty na vítězství bude patřit Marcus Aurelius (Stormy Aurelius). Ten dokázal zvítězit v polovině června ve švédském Stromsholmu a 9. července v crosscountry ve Světlé Hoře s nejvyšší hmotností v poli podlehl vítěznému Médiovi a La Charlotte.

Playmona
Zvítězí Playmona i posedmé za sebou? 

V rovinové části programu bude určitě velkou pozornost poutat svěřenkyně trenérky Vocáskové Playmona (Moonjaz), která se zúčastní 1600 metrů dlouhé Ceny obce Kladruby nad Labem. Pětiletá reprezentantka stáje Zeas Staré Hradiště se bude pod vedením ž. Jana Ráji a s hmotností 64,5 kilogramy pokoušet o sedmé vítězství v nepřerušené řadě. Předchozích pěti triumfů docílila na tratích 1600 až 3500 metrů na čtyřech závodištích - v Praze, Lysé nad Lavem, Kolesách a Pardubicích, kde vyhrála dostih přes proutěné překážky.

Začátek prvního z devíti dostihů v Kolesách je ve 13 hodin.

Sázkové kurzy Betino na Memoriál Michala Köhla:
2,5:1 - Step Dancer
3,5:1 - Makler
4:1 - Miraino
5:1 - Mirax, Marcus Aurelius
8:1 - Mileryt, Sokol
(mze)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net