BrnoV sobotu se letos otevřou poprvé brány brněnského závodiště. Jak jsme se dozvěděli od pořadatele pana Josefa Vymazala, na první dostihový den už jsou připraveni a na aktéry čekají také upravené  překážky. Hlavním dostihem bude již tradičně Jarní moravská míle – Cena Loko – Trans, s.r.o., kde startují zajímaví koně s jedničkovou minulostí.


„Dráhu máme připravenou a skoky jsou také zavlaženy. Byly upraveny, došlo k výměně dřevěných konstrukcí za plastové. A také jsme vysázeli nové keře. Doufáme, že se nám počasí na dostihy vydaří. Ustájení by mělo být také pro všechny, máme k dispozici 70 boxů,“
řekl nám Josef Vymazal.

Na startu hlavního dostihu, tedy Jarní moravská míle – Cena Loko – Trans, s.r.o. o 50.000 Kč, bude devět koní a nechybí mezi nimi obhájce loňského vítězství desetiletý Tulum (King´s Best), kterého povede po necelých dvou letech opět Ondřej Velek. Svěřenec Zdeňka Mimry loňský ročník dostihu opanoval podvedením Michala Macha o 6 délek. Druhý tehdy skončil další účastník sobotního hlavního dostihu Gloushek (Dubawi), který nese o kilogram méně než první favorit Tulum.

Startovat bude také loni čtvrtý Longmus (Magnus), který jako jediný z účastníků dostihu má již start v nohách. A ne ledajaký  – Longmus totiž první chuchelskou neděli dominoval ve čtyřkovém dostihu v Praze na 1600 metrů o čtyři délky. Jediná účast na brněnské dráze a hned vítězství – taková je vizitka bělouše Tozana (Great Journey), který musí být také počítán do širšího okruhu adeptů na vítězství.

Longmus2
FOTO: Longmus při svém vítězství 5. dubna v Praze

Podceňovat však nelze ani Zorayu Lunu, která tu loni v září prohrála jen těsně s Liney Honeyem a svěřenci Jana Blechy ukázali minulou neděli v Chuchli dobrou připravenost. Pro klisnu hovoří i skutečnost, že nese jednu z nejnižších hmotností – 54 kilogramy. A Dee Joe (Johannesburg) si zdejší dráhu vyzkouší poprvé, stejně jako jeho stájová kolegyně Khilona, která se vrací na dráhu po roční pauze a která se v sezóně 2013 již věnovala překážkovým dostihům. V Polsku, kde běhala tři roky ale dokázala na rovině velké věci – mj. obsadila druhé místo v Rakouských Oaks a třetí v polských Oaks. Také Khilona nosí v dostihu jen 54 kilogramy, na rozdíl od Tuluma, A Dee Joe, Tozana a Glousheka, kteří jsou zatíženy přes 60 kilogramů.

Čtvrtým běloušem na startu Jarní moravské míle je šestiletá dcera Fairlypiho Riverside, která si odbude teprve svou dostihovou premiéru. Koněm pro překvapení je Fantastic Life (Vespone), který střídá dobré výkony se slabšími. Jeden z těch potěšujících se mu povedl v září 2013 právě na brněnské dráze, kde zvítězil suverénně.

Brněnský mítink  bude obsahovat čtyři rovinové dostihy a tři překážkové. Nebude chybět ani dostih poníků a neregistrovaných koní. Start prvního dostihu je naplánován na 14:30 hod. 

Sázkové kurzy Betino na Jarní moravskou míli – Cenu Cena Loko – Trans, s.r.o.:
2,5:1 – Tulum
4:1 – Tozan, Gloushek, Longmus
5:1 – Zoraya Luna
8:1 – A Dee Joe, Fantastic Life
(mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net