Hidden IMG 9269Dva jedničkové dostihy byly dnes na programu mítinku v Karlových Varech, nejvýznamnějšího, jaký letos západočeské závodiště pořádá. Oba skončily vítězstvím svěřenců trenéra Zdeno Koplíka z centra Darhorse, vedený Zdenovým bratrem Radkem. Zdeno Koplík dnešním double získal 14. vítězství, čímž již nyní vyrovnal svou loňskou bilanci.


Cena města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího (I.k., 3+, 2000 m, 120.000 Kč) měla mj. dát odpověď na otázku, jak silný je letošní tříletý ročník, když se na jejím startu, v roli horkého favorita, objevil i těsně druhý z Českého derby Honzik Chipera (Archipenko). Dostih se ale odehrál podle not někoho jiného. Pětiletý ryzák stáje DAR Hidden Flame (Barathea) se v úvodní části přetahoval o čelo s Rabbit Railink, na začátku protější roviny přešel do vedení a pak si udělal, podobně jako při svém loňském triumfu v Bratislavě, dostih pro sebe a velmi lehce o 5 délek vyhrál. Druhé místo uhájil v cílové rovince se kroutící Honzik Chipera, třetí doběhl Lysyan.

Jen o necelou půlhodinu později se Zdeno a Radek Koplíkovi mohli radovat znovu, když šestiletý valach Kendy (Ransom O'War) stáje Václav Slovák, vítěz předchozích dvou ročníků (konaných ale v Chuchli) vyhrál potřetí Velkou cenu BBAG (I.k., 1600 m, 3+, 130.000 Kč). I tady šel Radek Koplík se svým koněm do čela, v cílové rovince na něj zaútočila zvenčí jdoucí Mambo Lady (Anabaa Blue), ale Kendy dokázal znovu odskočit a její útok odrazit. Třetí skončil tříletý Wicker Stone (Whipper).  
  
Kendy IMG 9598


V úvodním dostihu dnes, Ceně společnosti Rabbit Trhový Štěpánov (III.k., 3+, 1200 m, 60.000 Kč) se po tuhém boji o hlavu prosadil Rabbit Kyllachy (Kyllachy) ze stáje sponzora dostihu. Po sobotním vítězství ve Slušovicích se dalšího vítězství dočkal plemeník Egerton, jehož tříletá dcera Nigera (z Niriska, Security Risk) napajedelského chovu, vyhrála stáji Fano Cenu BUC-Film (IV.k., 3+, 2400 m, 40.000 Kč) a trenérce Schillové přinesla první letošní úspěch. V Ceně BBAG (III.k., 2000 m, 70.000 Kč) řešila DK křižování druhého v cíli Glorylanda vítězným Khalidorem (Lomitas) stáje Valgroup, ale nakonec doběh nechala beze změny. Cenu holdingu Maentiva (hdcp, III.k., 1600 m, 60.000 Kč) vyhrál po tuhém boji A Dee Joe (Johannesburg) stáje Lokotrans a závěrečný dostih, Cena společnosti Holoubek Protect, a.s. (IV.k., 1600 m, 40.000 Kč) patřil pětiletému, letos podruhé vítěznému Echo Rules (Aussie Rules) z CK martin Tour, kterého vedl jeho trenér Jiří Chaloupka.

 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net