new attack headVčera se na slušovickém závodišti konal druhý tamní letošní mítink, kterému vévodil dvojkový Moravský pohár firmy Charvát, vytrvalecká zkouška na 2400 metrů o rovných 100 tisíc korun.


V ní se podle očekávání prosadil šestý z derby, tříletý valach New Attack (New Approach) stáje Meridian, který výrokem zadrženě 1 3/4 porazil druhého Oratory Davise (Oratorio), třetí doběhl Fernando (Sabiango).

Slušovický mítink přpomenul, že tamní závodiště bývalo vždy baštou koní domácího chovu. V sobotu zde startovalo 77 koní, ale plných 65 patří k českému chovu. Podíl téměř 85% startujících českého chovu měl jako celek český turf naposledy v někdy minulém století.

Českému chovu patřila hněd úvodní Cena města Slušovice (III.k., 1160 m, 46.000 Kč) pro dvouleté koně, v níž se poprvé představil na dráze potomek Koně roku Blue Corala (Grand Lodge). Nathaniel. Ten ale stačil jen na čtvrté místo, vítězství so odnesla Michalem Abíkem vedená Egertonova dcera Poinsettia (z Purbecca po Beccari) napajedelského chovu, hájící barvy stáje www.honey-bunny.cz v péči Jana Demeleho.

Owner-breeder, společnost K-K Metal a.s., uspěl s vlastní odchovankyní Stingou (Martillo - Stigma, House Rules) v následující Ceně lékáren PharmDr. Bohumila Hanáka (IV.k., 3300 m, 30.000 Kč) a český odchovanec, v Napajedlích narozená pravá sestra Renny Storma Renessie (Stormy Jail - Renaissance, High Extreme) uspěl i v následujícím dostihu, sponzorovaném právě společností K-K- Metal, a.s., rovinou III. kategorie na 1800 metrů. Po triumfu Terebesze (Belenus) ve steepelchase už zbytek mítinku, s výjimkou hlavního dostihu, patřil českým odchovancům, konkrétně čtyřletému Chemikovi (Bully Pulpit - Chicadee, In A Tiff) z chovu Josef Pšurného, který vyhrál trojkovou Cenu Zlínského kraje, Čarodějce (Ray of Light - Čipka, Mys) z chovu Pavla Vrby, která jistě ovládla čtyřkovou Cenu Řeznictví a Uzenářství Jan Černocký - Vsetín, Guillermovi (Two-Twenty-Two - Genevelle, Bob Back) z chovu nového owner-breedera v českém turfu Hany Poledníkové ze stáje Meridian, který uspěl ve steeplechase Cena týdeníku Jalovec a nakonec odchovanci dr. Hály Silbermondovi (Rosensturm - Salimah D'Artaix, Sassanian), který po boji vyhrál závěrečný pětkový handicap - Cenu JUlie HELEny.      
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking