karlovy varyNedělní program na závodišti v Karlových Varech - Dvorech poutá dvěma jedničkovými dostihy. Startovní pole dostihů sice čítají jen po sedmi startujících, ale to oběma zkouškám nikterak neubírá na zajímavosti. V Ceně Města Karlovy Vary mj. prověří síly adeptů Saint Legeru na čele s Honzikem Chiperou kvalitní starší koně.


Vysokým favoritem tradiční Ceny Města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího je svěřenec tenéra Šatry Honzik Chipera (Archipenko), který musel být ze zdravotních důvodů ze Slovenského derby škrtnutý a naštěstí se nejednalo o závažnější zranění, jak avizoval trenér. Honzik Chipera se tak může spolu s dalšími tříletky - Rabbitem Railink a Macho Manem, kteří rovněž míří do Saint Legeru a taktéž Jambulem - postavit třem kvalitním starším soupeřům.

Hidden Flame (Barathea) už více než rok nevyhrál, ale běhá dostihy těžkého kalibru a často končí na dotovaných místech. Jeho poslední start v Listed v Ebreichsdorfu skončil šestým místem, 8 délek za vítězem, ale doběhl o necelou délku před svým soupeřem Lysyanem (Byron). Pro Wallista (Kallisto) je dvoukilometrové trať krátká, ale čtvrt místo ze Zlatého poháru svědčí o jeho formě. 

Tříletí koně to tedy budou mít proti zmíněné trojici koní těžké, i když Honzik Chipera uměl vyhrát i na dvoukilometrové trati a je velkým bojovníkem. Letošní dvojnásobný vítěz menších dostihů Rabbit Railink (Rail Link) a Macho (Sternkönig) v této konkurenci budou asi spíše statisty. Naopak zkrácení distance mohlo pomoci Jambulovi (Byron), který se na jaře jevil lépe.

Ozdobou Velké ceny BBAG je účast Kendyho (Ransom O´War), který v případě úspěchu dosáhne jubilejního desátého vítězství. Startuje sice poměrně brzy po těžkém dostihu v Bratislavě, ale konkurence která na něho v Karlových Varech čeká, by ho neměla zastavit. Kvalitní Almond Magic (Whipper) letos debutuje. Jediný tříletek v poli Wicker Stone (Whipper) se zatím ve velkých dostizích objevil jen jednou a o své jediné vítězství přišel od zeleného stolu.

Zbylou část startovního pole tvoří starší klisny. Spolehlivá Tapdance (Lando) koncem června doběhla nedaleko třetí v Ebreichsdorfu. Novellette (Alhaarth) se při svém posledním startu zlepšila, v Letní ceně klisen na zdejší dráze doběhla šestá a porazila i svou další soupeřku Mambo Lady (Anabaa Blue). Dostihový program začíná v Karlových Varech v 14:30 hod. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Ceně Města Karlovy Vary - Memoriál J. Dolejšího:
 
1,6:1 - Honzik Chipera
5:1 - Lysyan
5,5:1 - Hidden Flame, Wallisto
6:1 - Jambul
7:1 - Rabbit Railink
20:1 - Macho

Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu BBAG:
1,6:1 - Kendy
3:1 - Almond Magic
5:1 - Tapdance, Kobi, Novellette
7:1 - Mambo Lady
12:1 - Wicker Stone



 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking