slusoviceDruhý letošní dostihový den na závodišti ve Slušovicích začíná v sobotu ve 14 hod. a nabídne devět dostihů včetně dvou překážkových. Vrcholem mezi nimi bude vytrvalecký Moravský pohár firmy Charvát s účastí New Attacka. A pro účastníky dostihů je dobrou zprávou, že startovací boxy prošly rekonstrukcí a měly by nyní lépe sloužit svému účelu.


Ostře sledovaným a preferovaným koněm ve startovním poli hlavního dostihu, Moravského poháru firmy Charvát o 100.000 Kč, je reprezentant stáje manželů Poledníkových New Attack (New Approach), který v silně obsazené modré stuze rozhodně nezklamal a cílem proběhl na šestém místě, necelých 5 délek za Cheeky Chappiem. Přitom od pátého místa ho v cíli dělil jen nos. Tříletého valacha doprovodí na start stájová kolegyně Openly (Singspiel), které se na zdejší dráze dařilo v květnu, kdy jen o půl délky prohrála s Gloushekem. 

Pokud naváže na svou jarní formu prezentovanou dvěma vítězstvími v Praze, může se hodně vysoko dostat i Fernando (Sabiango). Dvě sezóny patřila k absolutní špičce Listed-vítězka Fantazia Mia (Ad Valorem), která ale při svém jediném startu v Praze počátkem května doběhla poslední v dostihu druhé kategorie. Po jednom nepodařeném startu ale rozhodně nelze klisnu odepisovat.

Zajímavým koněm je také Saras (Hurricane Run), který letos ve dvou startech neprohrál. Byla to sice měření koní čtyřkové společnosti, ale právě na slušovické dráze dosáhl ryzák velmi suverénního vítězství. 

Dvojici koní také vysílá do dostihu trenér Popelka. Mainly Rocco (Shirocco) stále na své první vítězství čeká, ale na zdejší dráze byl již dvakrát druhý, a jednou dokonce velmi blízko vtězství. A Pat´s Gold (Gold Away) tu loni koncem sezóny vyhrál.

Oratory Davis (Oratorio) před měsícem pod vedením Jiřího Kouska a s mamutí hmotností 67,5 kilogramy zvítězil naprosto suverénně o 12 délek na rovině v Topolčiankách. A může překvapit... Lord Tiger (Tiger Cafe) by podle posledních forem neměl favority ohrozit, stejně jako Dunáta (Tiger Cafe). (mze)

Sázkové kurzy Betino na Moravský pohár firmy Charvát:
2:1 - New Attack
3:1 - Fernando
4:1 Fantazia Mia
4,5:1 - Saras
6:1- Openly, Oratory Davis
7:1 - Mainly Rocco
8:1 - Pat´s Gold, Lord Tiger
10:1 - Dunata

 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking