logo ejcV Conseq Parku ve Velké Chuchli se v sobotu 26. září uskuteční unikátní akce - Evropský pohár žokejů. Na stránkách ejc2015.cz byl nyní vedle propozic zveřejněn i způsob, jakým se budou vybírat jezdci do pětice dostihů tohoto poháru.

 
Výběr nebude řešen obvyklým losem, jak tomu bylo například i při někdejších Pohárech šampiónů, v nichž v 80. letech minulého století hostila Chuchle první neděli jezdecké šampióny okolních socialistických zemí, kteří spolu ve vybraných dostizích soupeřili, ale žokeje budou z niminovaného seznamu vybírat sami majitelé a trenéři:

"V předstihu (nejpozději od 1. července 2015) bude k dispozici předběžná listina pozvaných jezdců. Ta bude po uzavření přihlášek (17. září 2015) finalizována a z tohoto konečného seznamu pak budou majitelé/trenéři do termínu OSK (22. září 2015) vybírat jezdce na své koně.

Všichni koně na přihláškách budou seřazeni dle handicapu a právo první volby ze seznamu nominovaných jezdců bude mít majitel/trenér nejvýše postaveného koně, následně majitel/trenér druhého, třetího, atd. V případě rovnosti handicapového hodnocení bude mít přednost kůň s vyšším ziskem v roce 2015, případně dále pak s vyšším ziskem v kariéře. Po vybrání všech nominovaných jezdců, v případě vyššího počtu koní než žokejů, majitelé/trenéři zbývajících koní angažují libovolného jezdce.

Koně, kteří budou dohlášeni až v termínu OSK (platí i v případě, že dostih zůstane otevřen!), budou v pořadí pro volbu jezdců zařazeni až za koně, kteří budou přihlášeni v řádném termínu. Pokud takto dohlášených koní bude více, budou mezi sebou také seřazeni dle handicapu," uvádí propozice na pět listed dostihů, které budou součástí poháru.

V seznamu pozvaných žokejů zatím figuruje 28 jmen, konečný seznam bude k dispozici až po uzvaření přihlášek 17. září.   
 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking