Kolesa2Závodiště v Kolesách připravuje na sobotu od 13. hodin svůj druhý letošní dostihový den. Ve vrcholu odpoledne, crosscountry na 4700 metrů, má velkou naději uspět domácí stáj Vasury Kolesa. Ta totiž do dostihu vysílá šestého z první kvalifikace na Velkou pardubickou, Nebria, se svou jezdeckou jedničkou Jakubem Kocmanem.


Na startu hlavního dostihu odpoledne, který čítá čtyři dostihy rovinové a čtyři překážkové, Ceny Firmy Frančák s.r.o., se sešlo osm koní. Velké želízko má v dostihu trenérka Pavlína Sůrová. Její Nebrius (Belenus) má splněnu kvalifikaci do letošní Velké pardubické a kromě toho koncem června v dobře obsazenm dvojkové crosscountry v Pardubicích doběhl pátý.

Nejvyšší hmotnost v poli ponese další kvalitní steepler Renard Argenté (Mill Pond), který ve svém jediném letošním startu snadno dominoval v handicapovém dostihu na pardubické dráze nad Cherwickem. Josef Váňa veze do koleského hlavního dostihu Step Dancera (Rainbows For Life), který naposledy bojoval neúspěšně o vítězství s Dalmaciem v dostihu třetí kategorie a který ponese v dostihu nízkou hmotnost. Bez šancí na stupeň vítězů není i další kůň kvalifikovaný do Velké, Lorain (Rainbows For Life) v sedle se svým stálým jezdcem Jaroslavem Myškou.

Mezinárodní příchuť dodává dostihu účast talentovaného slovenského bílého hřebce Mr Angela (Dark Angel) trenéra Hlavenky, který se může pochlubit třemi vítězstvími z pěti startů na překážkách. Letos startoval zatím jednou a to vítězně pod vedením Jakuba Spáčila.

Nebrius Kocman
FOTO: Nebrius s Jakubem Kocmanem jsou favority hlavního dostihu sobotního mítinku v Kolesách

Rendez Vous (Magnus), Playbec (Moonjaz) a Marl Bora (Boreal) podle posledních forem nevypadají jako adepti na stupeň vítězů, ale mohou těžit z nižší nesené hmotnosti.

Velmi dobře je obsazena také Cena společnosti Itelligence a.s. na 3700 metrů, kde mj. startuje vítěz z minulého mítinku Cross Ice (Montjeu), Neverland (Glenstal) a nováček ve stáji Vasury Kolesa Rainbow Rakti (Rakti), který měl minule bohužel pád.

V Ceně akciové společnosti Chovservis Hradec Králové  se vrací do rovinového provozu jedna z loňských špičkových tříletých klisen Francie (Echo of Light) a je desetinnovou favoritkou svého dostihu (1,2:1).

Sázkové kurzy Betino na Cenu Firmy Frančák s.r.o.:
2,2:1 - Nebrius
3,5:1 - Step Dancer
4,5:1 - Renard Argente
5,5:1 - Lorain
6:1 - Mr Angel
6,5:1 - Rendez Vous
7:1 - Playbec
8:1 - Marl Bora
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking