karlovy varyNedělní dostihový den na závodišti v Karlových Varech přináší zajímavý program včetně dvou jedničkových dostihů. Ve Velké ceně BBAG startuje jen kvarteto koní, ale Cena města Karlovy Vary je nadmíru přitažlivá. V osmihlavém poli se totiž vrací do zdejšího dostihového dění loňský derbysta Honzik Chipera, ze Slovenska přijede Sulman a pozornost si zaslouží i další účastníci dostihu.


Ostře sledovaným koněm v hlavním dostihu, Ceně města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího na trati 2000 metrů o 135.000 Kč bude korunní princ loňského derby Honzik Chipera (Archipenko), který se k Tomáši Šatrovi do Velké Chuchle vrátil po půlročním tréninku u francouzkého trenéra Lefevbra. Ve Francii měl dva starty, které neskončily dotovanými umístěnými. V sedle Honzika bude poprvé žokej Jan Rája. 

Těžkým soupeřem by mohl být Hidden Flame (Barathea), který v loňském ročníku dostihu dominoval o 5 délek právě nad Honzikem Chiperou. Třetí tehdy doběhl svěřenec trenérky Blažkové Lysyan (Byron), který bude chtít zamíchat pořadím určitě i letos. Jeho poslední formy předvedené v Bratislavě a Ebreichsdorfu byly velmi dobré. Hidden Flame byl koncem května čtvrtý ve Strasbourgu a od té doby nestartoval.

Slovenský host Sulman (Look Honey) trenéra Michala Ročáka je vítězem Velké októbrové ceny z loňska a také stříbrným ze Slovenského Saint Legeru za Kilwordem. Letos doběhl třetí ve Velké májové ceně za Legionarem a Estinaad, ale na Turf Gala zklamal ve Velké ceně Slovenska, kde doběhl předposlední. Jeho současná forma je tedy s otazníkem.

Honzik chipera
FOTO: Favoritem hlavního karlovarského dostihu, Ceny města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího, je stříbrný z loňské edice Českého derby Honzik Chipera, který se objeví na tuzemské dostihové dráze po více než devíti měsících

V dostihu jsou také dvě loňské výborné tříleté klisny. Dally Hit (Ad Valorem) trenérky Ivany Pejškové, která vyhrála dostih v minulosti prostřednictvím Takta a Nikodemuse, měla letos dostihově slabší květen, ale před čtyřmi týdny na zdejší dráze v Letní ceně klisen naznačila návrat ke svým dřívějším výkonům. Zdravotními problémy sužovaná Lužnice (Kalanisi) letos startovala jen jednou. Ve zmíněné Letní ceně klisen doběhla šestá, více než 8 délek za vítěznou Ley Percy.

Z dvojice tříletých koní na startu toho letos více dokázal sedmý z Českého derby Gibb´s Beach  (Galileo). Amadeon (Amadeus Wolf) byl loni druhý v Ceně zimního favorita a letos startoval jen jednou. O derby-dnu vybojoval třičtvrtědélkové vítězství nad Halcyon Charmem v Ceně EBF třetí kategorie.

Zajímavý návrat je plánován také ve druhém jedničkovém klání, mílové 7. Velké ceně BBAG. Loni dvakrát ve Francii vítězný Royal Kingdom (Könistiger) doběhl ve Velké dubnové ceně poslední a od té doby na dráze absentoval. Do dostihového dění se tak vrací po třech a půl měsících. Silným soupeřem by mu měl být Majestic Power (Silvano), který předvedl zlepšení v Severočeské ceně, kde doběhl čtvrtý, necelé 3 délky za vítěznou Waka Laurou.

Podceňovat nebude radno ale ani Wicker Stonea (Whipper), který se letos sice ukazoval mimo špičkovou společnost, ale naposledy ho ve dvojkové kategorii o půl délky porazila jen Sapsiree. Navíc před rokem právě v tomto dostihu získal Wicker Stone třetím místem svůj nejlepší výsledek v dostihu první kategorie. Nejslabším článkem malé sestavy startujíccíh se zdá být klisna Kobi (Toylsome), která ale pravidelně dobíhá na placených místech.

Dostihový program v Karlových Varech začíná ve 14:30 hod. a jako poslední dostih se odběhne steeplechase Cena společnosti Karlovraská korunní s.r.o. V šestičlenném poli jsou mj. v posledních čtyřech startech neporažený Terebesz (Belenus), pokaždé na zdejší dráze vítězná Bazalka (King´s Theatre) a již jednou na překážkách vítězný Mister Westminster (Hurricane Run).

Sázkové kurzy Betino na Cenu města Karlovy Vary - Memoriál J. Dolejšího:

2,3:1 - Honzik Chipera
3,7:1 - Hidden Flame
5:1 - Sulman, Lysyan
6:1 - Dally Hit
6,5:1 - Gibb´s Beach
8:1 - Amadeon
10:1 - Luznice

Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu BBAG:
1,5:1 - Majestic Power
3:1 - Royal Kingdom
3,3:1 - Wicker Stone
3,7:1 - Kobi
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking