Baariz MaisonsLaffiteÚspěšnou stáj Leram, která během šesti let své existence dosáhla i klasického vítězství a jejíž zástupci jsou často k vidění na francouzských drahách, posílili dva koně zakoupení minulý týden v prodejním dostihu ve Vichy. Jedná se o pětiletého Baarize a o rok mladšího Sinbada, který byl ještě loni v tréninku v Polsku.


Oba zakoupení koně startovali v Prix Credit Agricole - Vichy Petanque kategorie E na trati 1400 metrů. Lépe si počínal Baariz (Anabaa) trenéra Antoine de Watriganta, který doběhl pátý, necelých osm délek za vítězem. Mladší Sinbad (Shamardal) skončil v dostihu osmý. Majitel stáje Leram utratil za oba koně přes 35 tisíc euro.

Starší Baariz má na svém kontě 18 startů, ze kterých dokázal tři vyhrát a devětkrát byl na tabuli. Poslední trefa do černého se mu povedla v únoru v Bordeuax le Bouscat, kde vyhrál dostih na 1200 metrů. V listopadu dokázal zvítězit v "déčku" na závodišti Maisons-Laffite na rovněž 1200 metrů dlouhé trati, tehdy ale byl ještě u trenéra Hammonda. Letos startoval hnědý valach třikrát.

Baariz MaisonsLaffite
FOTO: Nová akvizice stáje Leram, pětiletý Baariz (vzdálenější kůň) vítězí v listopadu v Maisons-Laffitte

Mladší Sinbad má za sebou zajímavou dostihovou pouť. Ještě loni byl totiž v péči Adama Wyrzyka a startoval ve Varšavě. Jako dvouletý nestartoval a loni pětkrát vyhrál. Začínal v nižších kategoriích a na podzim již měřil síly se soupeři v nejvyšší kategorii. Dokázal vyhrát jedničkové Cenu Džuda a Cenu Pawimenta (záznam dostihu), obě konané na trati 1200 metrů. V letošním roce byl Sinbad nejprve v tréninku Criquete Head-Maarek a pod jejím vedením doběhl druhý počátkem července v prodejce v Longchamp na 1400 metrů. V dostihu změnil majitele a dostal se k trenéru Mathieu Boutinovi. Celkem měl Sinbad letos pět startů, z toho tři během července. (mze).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking