most2Po dvou týdnech se v sobotu otevřou brány mosteckého závodiště. Vrcholem dne bude již posedmnácté konaná Cena Jezdectví. Početně malé pole má ve svém středu neúspěšného favorita Velké jarní ceny Honzika, který poměří síly s kvalitní starší konkurencí na čele s obhájcem vítězství Just Flyem nebo dozrávajícím  Nyani Tombou, jehož trenérka Blažková se netají tím, že chtějí bojovat o prvenství.


Jediným tříletkem na startu Ceny společnosti Vršanská uhelná - Ceny Jezdectví je svěřenec Grega Wroblewskiho Honzik (Orpen). Ten se po sedmém místě ve Velké jarní ceně vrací na trať, kde dvakrát zaznamenal vítězství a oproti starším soupeřům je zvýhodněn pěti, resp. osmi kilogramy. "Já doufám, že by Honzik mohl mít dobrý dostih. Velká jarní cena byla vůbec prvním dostihem, který se mu nepovedl. Rychlost má, tak z něj zkusíme udělat sprintera, jeho sourozenci běhali také kratší dostihy. Jsem tedy zvědavý jak se Honzik ukáže, šance jsou...", říká trenér Greg Wroblewski na konto vítěze Memoriálu profesora Michala.

Na startu bude také kůň, který již okusil chuť vítězství v Ceně Jezdectví. Just Fly (Fly to the Stars) nejvíce zářil v sezóně 2012, kdy v letním období třikrát po sobě zvítězil včetně Ceny Jezdectví. Z jeho tehdejších soupeřů nikdo ve startovním poli není a ani z loňského roku se žádný kůň letošního dostihu nezúčastní.

Ve velmi dobré formě se zdá být Nyani Tomba (Excellent Art), který před třemi týdny v Ebreichsdorfu protrhnl nevítěznou smůlu a dominoval tehdy na trati 1300 metrů s ještě vyšší zátěží než tentokrát o 6 délek. "Jedeme do Mostu bojovat o vítězství," říká jeho trenérka Helena Blažková. "Start v Rakousku splnil svůj účel a začalo ho to bavit, začal si konečně věřit. V Ceně Jezdectví jsou dobří koně, jako největší soupeř vypadá Honzik. Pokud by tedy Nyani prohrál jen s ním, tak bychom ještě byli s výsledkem dostihu spokojeni."  

Třetí z loňské Velké jarní ceny White Motiv (Motivator) se v dubnu vrátil na dráhu po jedenáctiměsíční přestávce a upoutal třetím místem v Gomba handicapu. Příslušnost k širší špičce starších koní prokázal i čtvrtým místem ve Velké květnové ceně. Ani v devíti letech neztrácí na svém glancu Tulum (King´s Best), který zaznamenal hattrick na brněnské dráze, ale minule v Mostě ve dvojkovém dostihu ukázal, že se s ním stále musí počítat.

Koněm, který ho tehdy o více než dvě délky porazil, byl bratr výborné Carrie Cartemix (Tribal Instinct), který také zraje jako víno. Ani po minulém nepříliš úspěšném běhání nelze podceňovat Samruka (Elusive City), který je trojnásobným vítězem dostihů druhé kategorie včetně zásahu v Mostě z konce loňských prázdnin. Hnědáka poprvé vyšle do dostihu trenér Germič.

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Vršanská uhelná - Cenu Jezdectví:
2:1 - Honzik
3:1 - Nyani Tomba
4:1 - Cartemix, White Motiv
6:1 - Just Fly
8:1 - Samruk, Tulum

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net