Jockey Club ČR aktuálně pracuje se třemi variantami termínu, kdy by mohla začít nová dostihová sezóna, jejíž začátek byl posunut kvůli nouzovému stavu a dalším opatřením proti šíření pandemie koronaviru Covid-19. Tím nejbližším je 1. květen, ale jak Martina Krejčí, generální sekretář JC uvedla v dnešní zprávě, "V minulém vyjádření optimisticky nastíněná varianta je spíše naše přání a představa." Zároveň zveřejnila zrušení všech dostihových dnů plánovaných na duben.


Druhá varianta začátku sezóny počítá podle dnešní zprávy se 17. květnem a třetí s 30. květnem, respektive 6. červnem. "V současné době Jaroslav Fabris upravuje ve spolupráci s pořadateli termínovou listinu v souvislosti se zmíněnými variantami startu dostihové sezóny. Úpravy termínové listiny se budou dotýkat hlavně čtyř závodišť kategorie A (Praha, Most, Karlovy Vary a Pardubice). U těchto tří variant bude 100. České derby odběhnuto v letních měsících. Je zřejmé, že provoz bude soustředěn do tuzemského běhání, protože otevření hranic patří až k těm úplně posledním krokům v boji proti nákaze," uvedla Krejčí.

Zároveň upozorňuje, že ke změnám v termínové listině nemusí docházet jen kvůli opatřením vlády, ale také následkem odstoupení sponzorů. "Situace není dobrá, není třeba si nic namlouvat, a bude se jednat skoro ve všech směrech o odlišnou sezónu od normálu. Musíme být připravení na to, že sponzoři budou závodištím rušit předem nasmlouvané závazky a změny v termínové listině postupně mohou být ještě razantnější."

Zároveň však dodává, že pomocí pro majitele, pořadatele, trenéry a jezdce je co nejrychlejší odstartování sezóny, hned jak budou vládou uvolněna současná opatření. "Slova některých pořadatelů jsou už nyní optimistická ohledně zajištění sezóny a to je pro nás všechny pozitivním signálem. Další velmi dobrou zprávou dle Ing. Jana Nováka, zástupce firmy DIBAQ, je pokračování podpory FITMIN CUPu 2020, seriálu dostihů pro tuzemské 2leté odchovance. První přihlášky do tohoto seriálu, budou nabírány 9. dubna 2020," optimističtěji uzavírá Krejčí. (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net