Jak včera publikoval na svých stránkách, vstoupil Jockey Club České republiky do jednání se zástupci Hospodářské komory a Ministerstva průmyslu a obchodu kvůli řešení možných kompenzací za vzniklé finanční ztráty, které účastníci dostihového provozu utrpěli v souvislosti s nemožností pořádání všech plánovaných dostihových dnů za rok 2020.

 
Závěr z těchto diskuzí je podle JC následující:

- Pořadatelé, chovatelé, majitelé, trenéři a další účastníci dostihového provozu zasílají individuálně žádosti o finanční kompenzace z vládních dotačních programů na příslušné úřady (např. Covid Nájemné, kompenzační bonusy…)

- Jockey Club ČR všem poskytne pro účely doložení nároku potvrzenou původní termínovou listinu na rok 2020, která byla schválena dne 18. 10. 2019 na zasedání Rady JC ČR a dále upravenou termínovou listinu, která byla vydána na základě přijatých opatření v souvislosti s aktuálně platnými hygienickými podmínkami proti šíření pandemie COVID-19.

Nepřehlédněte: Pardubice letos vyplatily téměř milión v bonusech majitelům koní českého chovu. Hodlají v tom pokračovat 

Jockey Club dále na základě jednání s předsedou České unie sportu JUDr. Miroslavem Janstou uvádí, že je možné zasílat právní dotazy, které souvisejí s nemocí Covid-19 a případnými kompenzacemi, na adresu nedávno jmenovaného nového Generálního sekretáře Jockey Club ČR Ing. Sandry Dangové: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to do 10.12.2020. Tyto dotazy budou za Jockey Club ČR poslány k zodpovězení České unii sportu a řešeny jejich právní kanceláří. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net