pegasPo dvouletém působení opouští Čestmír Olehla pozici trenéra Dostihové stáje Jiřího Trávníčka. Jak nám dnes potvrdil majitel stáje Jiří Trávníček, ukončí Olehla své působení v tréninkové centrále ve Zhoři tento měsíc. To však nebude jediná změna v jedné z největších stájí v republice. Zhoř na konci ledna opustí, společně se svou partnerkou am. Sabinou Mokrošovou, i dosavadní jezdecká jednička žokej Milan Zatloukal, který přechází k trenéru Miroslavu Nieslanikovi do rodinného tréninkového střediska v Tušimicích. "Bylo to po dohodě, žádná křeč," komentoval změnu Jiří Trávníček. 


Čestmír Olehla do centrály ve Zhoři u Jihlavy nastoupil v listopadu 2018, kdy přípravu tamních koní převzal po Daliboru Törökovi. Během dvou sezón získal s koňmi zhořského majitele 21 vítězství, z toho 8 v dostizích nejvyšší kategorie. Největším Olehlovým úspěchem posledních dvou let bylo letošní vítězství Rata v klasické Velké jarní ceně, stejného koně připravil i k loňskému přesvědčivému vítězství v Gerschově memoriálu. Dvou jedničkových triumfů dosáhl za jeho péče i Black Canyon, letošní vítěz Velké květnové. Jméno jeho nástupce ve funkci hodlá majitel zveřejnit počátkem ledna. "Zatím dolaďujeme pracovní kontrakt," uvedl Jiří Trávníček pro naše stránky. 

Nepřehlédněte: Francouzský blog Christiana Richnera: Listopad na Haras de Saint Arnoult

Žokej Milan Zatloukal nastoupil do zhořské centrály před letošní sezónou, kdy se vrátil do České republiky po čtyřletém působení ve Švýcarsku. Letos získal 11 vítězství včetně čtyř jedničkových úspěchů v sedle Rata a Black Canyona, pro svého budoucího šéfa Miroslava Nieslanika získal minulý měsíc dvě vítězství s dvouletým Ponntosem na italských drahách. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net